A BBTE Református Tanárképző és Zeneművészeti Kar Zeneművészeti szakja hatodjára szervezi meg a SOKaDALOM online zenei tehetségkutatót középiskolások számára. A videófelvételeket március 1–24. között lehet feltölteni a kar weboldalára.
Tovább…
A BBTE Református Tanárképző és Zeneművészeti Kar Zeneművészeti szakja hatodjára szervezi meg a SOKaDALOM online zenei tehetségkutatót középiskolások számára. A videófelvételeket március 1–24. között lehet feltölteni a kar weboldalára.
Tovább…
A magyar kultúra napja alkalmával az Osonó Színházműhely 2024. január 23-án, kedden Aradon mutatja be a Nem vagyok, csak mások látnak című, József Attila szövegeiből készült előadást.
Tovább…
Ebben a tanévben is folytatódik iskolánkban a Román Madártani Egyesület által meghirdetett Természetbarát iskolák program. A projekt tevékenységei nagyon változatosak, a téli madáretetéstől a virágok, fák, cserjék ültetéséig, a rajzversenytől a a jeles napok megünnepléséig rengeteg érdekes teendő várja a természet ifjú barátait.
Tovább…
Idén immár negyedik alkalommal kerül sor iskolánkban a Csikys Családi Csodavárás nevű rendezvényre. December 14-én, csütörtök délután 16 órától diákok, pedagógusok és szülők vásári utcává alakítják át iskolánk folyosóit, a tantermeket pedig tematikus helyszínekké varázsolják. Az ünnepi készülődés forgatagából kiszakadva együtt szórakozhatunk, beszélgethetünk, sőt beszerezhetjük a még hiányzó karácsonyi ajándékokat szeretteinknek.
Tovább…
A Mathias Corvinus Collegium (MCC) a 2022-ben Erdélyben is útjára indított pedagóguskonferencia újabb előadására várja az Arad és Temes megyei pedagógusokat, szakembereket, érdeklődőket. A rendezvény célja az oktatás új útjainak közös felfedezése, a támogató pedagógusi attitűd megerősítése és a módszertani inspiráció. A konferencia találkozási pont, közösségi fórum kíván lenni, miközben az MCC képzési rendszerébe is betekintést kínál.
Tovább…
Táncházra hívogatja az érdeklődőket Czencz Éva, a magyarországi Petőfi Sándor Program ösztöndíjasa, és Patyi Zoltán, Pro Cultura Minoritatum Hungariae díjjal kitüntetett szegedi koreográfus, néptáncos és népzenész, a Csiky Gergely Főgimnázium néptáncoktatója.
November 6-án, hétfőn, 16:15-től 17:15-ig fog tartani a táncház, amely elsősorban a bentlakó diákoknak szól, de bárki mást is szívesen látnak. A rendezvény támogatója az Alma Mater Alapítvány.
Mire jók a bioszenzorok? Mi köze a matematikának a csontritkuláshoz? Mit üzennek a középkori táblafestmények a ma emberének? Miért sztáranyag a grafén? Mi a nehezebb, a versmondás, vagy a versírás? Ezekre és sok más érdekes kérdésre keresünk majd választ meghívottainkkal október 23-án, hétfőn, 12 órakor az Iskolánk arcai című rendezvényen.
A Csiky Gergely Főgimnázium öt, kiemelkedő eredményt elért volt diákja lesz a vendégünk: Kézdi Imola, színművész, költő, dr. Kovács Gábor, vegyész, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem adjunktusa, dr. Péter Zsolt, matematikus, az Université Paris Nanterre egyetemi adjunktusa, Sarkadi Nagy Emese, művészettörténész, az esztergomi Keresztény Múzeum muzeológusa, az egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetem docense, illetve dr. Tapasztó Levente, fizikus, a budapesti Energiatudományi Kutatóközpont vezetője.
Tovább…
Alig több mint egy éve, 2022. május 7-én volt Kézdi Imola Miniallűrök című debütkötetének bemutatója az Aradi Kamaraszínházban. 2023. október 10-én, kedden, 18 órakor az aradi Boéme kávézóban (Episcopiei u. 21.) a Lélekporc című második verseskötettel is „megérkezik” a Jászai Mari-díjas, kétszeres Uniter-díjas színművész, a Csiky Gergely Főgimnázium volt tanítványa. A rendezvényen saját verseiből felolvas a szerző, akivel – a tavalyi könyvbemutatóhoz hasonlóan – Kelemen Kinga dramaturg (szintén iskolánk volt tanítványa) fog beszélgetni. Alább a szervező Aradi Kamaraszínház sajtóközleményéből idézünk.
Tovább…