KK-vakáció

🙂
Illusztráció: Schifler Patrícia

Julian Brass szerint „Az olvasás gyors és gazdaságos módja az utazásnak, általa magunk mögött hagyhatjuk mindennapi életünket, és beléphetünk egy másik világba.” Utazzatok hát a vakáció ideje alatt, járjátok be a világ különböző szegleteit, ismerjetek meg új embereket, új kultúrákat, fedezzétek fel a világ varázslatos vagy akár sötét oldalát is. Ne tétovázzatok új, ismeretlen utakon elindulni! S ha a végén nem jön el a remélt „happy end”, ne feledjétek, hogy még vár rátok egy következő fejezet!  

Kellemes vakációt kíván a Kortárskönyv-kommandó!

Móka és nevetés – egy nem hagyományos tanévzáró

Július 25-én, rekkenő hóségben, lezárult a 2020–2021-es tanév. A diákok, ki-ki a maga módján, az osztályfőnökök vezényletével elbúcsúzott az elmúlt, nem egyszerű, tanévtől. A tanáriban is egyesek a kollegák közül nagyon várták már a pénteki napot, ugyanis remélték, hogy közösen ellazulhatnak az utolsó hétvégén azon a csapatépítő, feszültséglevezető tréningen, amit az iskolánkba már évek óta visszajáró Major Zsolt budapesti tréner, pszichológus tartott.

   Tovább…

Biztató eredmények a nyolcadikosok képességvizsgáján

Ma, június 29-én, délelőtt tették közzé a tanügyminisztérium honlapján, azaz ITT a nyolcadikos diákok idei képességvizsgájának végleges eredményeit. Ahogy azt korábban jeleztük, a vizsgázók adatai idén is kódolt formában jelennek meg, a diákok az általuk megkapott kódok alapján férhetnek hozzá eredményeikhez. A Csiky Gergely Főgimnázium nyolcadikos diákjainak eredményeit tartalmazó lista a Tanügyminisztérium által közzétett adatokkal ITT érhető el.

   Tovább…

Hogyan lehet óvást benyújtani a képességvizsgák eredményeinek kihirdetése után?

A nyolcadik osztályos diákok idei képességvizsgájának óvások előtti eredményeit június 29-én, kedden függesztik ki, s azok a tanügyminisztérium honlapján, ITT is elérhetők lesznek. A vizsgázók adatai idén is kódolt formában jelennek meg, azokat a diákok a vizsga után megkapott kódok alapján tekinthetik meg. Az esetleges óvásokat június 29-én, kedden, 16–19 óra között a Csiky Gergely Főgimnázium titkárságán, illetve június 30-án, szerdán 8–12 óra között az iskola bentlakásában (Ceaikovski utca 36–38) lehet benyújtani.

   Tovább…

Köszönetnyilvánítás

Díjazottak „sorfala” a Csiky Gergely Főgimnázium végzőseinek idei ballagásán, 2021. június 4-én

A hosszú online időszak jócskán rányomta bélyegét az iskola életre, de a május 10-i „újraindulás” óta számos rendezvényt és versenyt tudtunk megszervezni a Csiky Gergely Főgimnáziumban, s azokon értékes jutalmakhoz jutottak az arra érdemesek. Az utóbbi néhány hét már főként a ballagásokról és az évzárókról szólt, amelyeken szintén sok diák örülhetett az elvégzett munkáért járó dicséretnek és jutalomnak. A díjak és jutalmak anyagi alapját főként a Pro Schola Csiky Gergely Egyesület támogatásával tudtuk biztosítani.

   Tovább…

Rendhagyó tanévzárók a vizsgák és a kánikula jegyében

Június 24-én, csütörtökön az V–VII., illetve a IX–XI. A osztályok, június 25-én, pénteken pedig az előkészítő és az I–III. osztályok tanévzárójára került sor a Csiky Gergely Főgimnáziumban – erősen rendhagyó körülmények között. Mivel mindkét napon a nyolcadikosok képességvizsgája, sőt már a következő heti érettségi előkészítése is javában zajlott, hagyományos, „központi” ünnepséget nem szerveztünk. Sanda gyanúnk szerint ez nem is hiányzott olyan rettenetes nagyon a diákoknak, sőt, kifejezetten élvezték a vakációs hangulatot, a lazaságot és a zumbát. Mert az is volt. 😊

   Tovább…

„Minden felnőttnek van olyan története, ami az iskola elemi osztályában történt vele, és évek múlva is szívesen mesél róla…”

A negyedikes diákok ballagása 2021. június 23-án

Június 23-án, reggel 9 órakor kezdődött a Csiky Gergely Főgimnázium legkisebb végzőseinek a ballagása. Habár tőlük, a negyedikesektől még nem búcsúzik az iskola, azért egy időszak lezárult az ő életükben is. Búcsúztatóik szavaival élve minden történet véget ér valahol, de az életben minden vég valami újnak is a kezdete. Az ő esetükben ez az új kezdet az általános iskola ötödik osztálya, és a vele járó kihívások.

   Tovább…

Caragiale și președinția Consiliului elevilor – Caragiale és a Diáktanács elnöksége

Activitățile extracurriculare formează elevilor, indiferent de vârstă, o extraordinară capacitate de percepere, înțelegere, observare, perseverare și explorare a simțului abstractizării. Realizarea unor scenete de teatru, simularea unor situații din viața reală în legătură directă, fie cu textele literare din programa școlară, fie cu ipostaze din arealul profilului clasei lor de liceu, susțin achiziționarea unor noțiuni de socializare, dar mai ales, îi ajută pe elevi să conștientizeze propria capacitate de a acționa asupra realului.

   Tovább…