Csikysek a reformáció emléknapján

reformacio_emleknapja_sav

Október 31-én a reformáció emléknapja alkalmából szervezett ünnepi istentiszteleten a Csiky Gergely Főgimnázium V–VIII. osztályos protestáns diákjai is részt vettek, nt. Vékony Zsolt József református lelkipásztor, iskolánk protestáns hitoktatója kíséretében. 

Az arad-belvárosi református templomban szervezett ünnepi istentiszteleten Baracsiné Dávid Zsuzsanna házigazda lelkész és Jakab István, az aradi evangélikus-lutheránus egyházközség lelkipásztora szolgált.

Mi, csikys diákok a „Jézus a mi oltalmunk” című éneket, valamint a 23. zsoltárt énekeltük el Vékony Zsolt József gitárkíséretével.

A meghitt hangulatú istentisztelet az evangélikus és református felekezetűek közös himnuszával zárult: „Erős várunk nékünk az Isten!”

Az ünnepi istentiszteletről bővebben az Aradi Hírek weboldalán olvashatunk.

[Fotó: Fodor Tímea]

Csikys kilencedikesek összerázó hétvégéje, avagy élmények a köbön
Mákvirágos 6-ÁS-SZÜNET Szovátán