XIII. Alma Mater Véndiák-találkozó

Vendiak-talalkozo_sav

Az Aradi Magyar Napok idei programja részeként 2015. október 3-án, szombaton kerül sor az Alma Mater Alapítvány által szervezett XIII. Véndiák-találkozóra, amelyre minden kedves régi (és újabb) diákot, pedagógust, érdeklődőt szeretettel várunk.

A rendezvénysorozat reggel 9 órakor ökumenikus istentisztelettel kezdődik a belvárosi minorita templomban. Szilvágyi Zsolt, temesvár-józsefvárosi római-katolikus plébános, iskolánk volt diákja hirdet igét, közreműködik Jakab István evangélikus-lutheránus lelkész, valamint Simon András arad-belvárosi baptista lelkipásztor. Fellép a minorita templom kórusa, Tankó László orgonista, a belvárosi minorita templom kántora, valamint Duffner Melinda, a Kolozsvári Filharmónia énekese, szintén iskolánk volt diákja.

Az istentisztelet után, 10.15-kor a Csiky Gergely Főgimnázium, illetve a volt Zárda (Mihai Eminescu Általános Iskola) udvarán találkoznak a véndiákok. Mindkét helyen rövid hagyományőrző zenés-táncos műsorral üdvözlik őket, majd kezdetét veszik az osztálytalálkozók, s a nemzedékek találkozója.

Eközben, 10.30-kor a Csiky Gergely Főgimnázium Tóth Árpád termében Az iskola emlékezik neves tanáraira címmel Ficzay Dénes emlékét elevenítjük fel. Irházi János újságíró tart rövid előadást a hagyatékról és a díszteremben látható Ficzay-emlékkiállításról, majd Nagy István fizikatanár mutatja be a Ficzay Dénes – Kis irodalomtörténet című könyvet.

A találkozó zárásaként este 8 órakor véndiák-bált rendezünk a Csiky Gergely Főgimnázium Tóth Árpád termében. Erre a jegyeket az iskola titkárságán, Kori Edinánál lehet igényelni, hétfőtől péntekig 9–16 óra között.

Kedves véndiákok, viszontlátásra szombaton!

Az Alma Mater Alapítvány kuratóriuma