A tanév díjazottjai – V–VIII. osztály

Dijazottak_5_8

A díjak, dicséretek, illetve különdíjak odaítélésének feltétele:
I. díj – 9,50 feletti átlag
II. díj – 9,00 feletti átlag
III. díj – 8,50 feletti átlag
Dicséret – 8,50 feletti átlag (a felsorolásnál az átlagok csökkenő sorrendjében)
Különdíj – tantárgyversenyeken való eredményes részvétel, az osztály-, illetve az iskolai közösség életében való aktív részvétel, rendezvények szervezése


V. osztály (osztályfőnök: Back Mária)
I. díj: Rónai Zoltán (9,92)
II. díj: Komori Viktória Andrea (9,89)
III. díj: Diel Eduárd Márk (9,85)
Dicséret: Andrasoni Henrietta Orsolya, Spir Attila Ádám, Gavrilă Erika Giulia, Timiș Dominic, Somodi Zsanett Petra, Vincze Viktória, Bíró Gergő, Farkas Balázs Rafael, Bac Beatrix Barbara, Kisvárdai-Spier Tamás, Csáki Rhode Imola

VI. osztály (osztályfőnök: Muntean Tibor)
I. díj: Back István Levente, Jakab Fanni, Naschauer Karina (10,00)
II. díj: Hagya-Knáll Márk (9,97)
III. díj: Sallai Krisztina (9,94)
Dicséret: Csáki Frigyes Dániel, Lészay Csaba Örs, Vida Norbert, Weisz Gabriella, Bálint Botond, Csapó Dávid, Mezei Dávid, Spier Alexandra

VII. A osztály (osztályfőnök: Erdei Emese)
I. díj: Mészár Anna Orsolya (10,00)
II. díj: Tóth Tibor Richárd (9,97)
III. díj: Sipos Richárd (9,84)
Dicséret: Csapó Vivien, Tóthpál Eszter, Sallai Eszter, Péter Noémi Claudia, Dohor Dániel Attila, Rudolf Judith

VII. B osztály (osztályfőnök: Hevesi Éva)
I. díj: Rákóczi Rebeka (9,89)
II. díj: Adjudeanu Vivienne Orsolya (9,86)
III. díj: Fodor Tímea, Varga Gabriella (9,78)
Dicséret: Borbély Hunor Attila, Cirják Zsana Mária, Kovács Armand Márk, Soltész Martin Anders

VIII. osztály (osztályfőnök: Erdélyi Kinga, Fekete Karolina)
I. díj: Spir Petra Rebeka (10,00)
II. díj: Mészáros Letiția, Naschauer Kinga (9,94)
III. díj: Varga Vivienn (9,77)
Dicséret: Sătmărean Gabriella, Hegyi Tibor, Takács Andrea Tímea, Pol Norbert Márk, Tompos Róbert János, Horváth Gergely Krisztián, Mártonfi Gedeon Jonathan


Különdíjak

Bolyai János-díj a legjobb gimnazista matematikusnak: Spir Rebeka Petra (VIII. osztály).

Böszörményi-díj a Mikes Kelemen Magyar Nyelv és Irodalom Tantárgyverseny megyei és országos szakaszán, illetve a helyesírási versenyeken elért kiemelkedő eredményekért: Naschauer Kinga Beatrix (VIII. o.).

Különdíj a Mikes Kelemen Magyar Nyelv és Irodalom Tantárgyverseny megyei szakaszán elért eredményekért:
– Bíró Gergő, III. hely; Rónai Zoltán, dicséret (V. osztály);
– Back István Levente, I. hely; Naschauer Claudia Karina, dicséret (VI. osztály);
– Csapó Vivien (VII. A), III. hely; Cirják Zsana Mária (VII. B), dicséret;
– Spir Rebeka Petra, I. hely; Naschauer Kinga Beatrix, II. hely; Mészáros Letiția Izabella, III. hely (VIII. osztály).
Felkészítő tanárok: Nyári Andrea, Nyári Melinda, Puskel Tünde Emese.

Különdíj a Simonyi Zsigmond helyesírási verseny Arad megyei szakaszán elért eredményekért:
– Bíró Gergő, Komori Viktória Andrea (V. osztály);
– Back István Levente, Naschauer Claudia Karina (VI. o.);
– Adjudeanu Vivienne (VII. B);
Felkészítő tanárok: Nyári Andrea, Nyári Melinda.

Különdíj a Vidám Versek Versmondó Verseny megyei szakaszán elért eredményekért:
Rónai Zoltán (V. o.), II. hely; Tóthpál Eszter (VII. A), II. hely; Naschauer Kinga (VIII. o.), III. hely.
Felkészítő tanárok: Nyári Melinda, Puskel Tünde Emese.

Különdíj az angol olimpia megyei szakaszán való szereplésért: Hagya-Knáll Márk (VI. osztály), Naschauer Kinga Beatrix (VIII. o.).
Felkészítő tanár: Fekete Karolina.

Különdíj az országos, illetve nemzetközi matematika tantárgyversenyeken való eredményes szereplésért:
– Erdélyi Magyar Matematikaverseny országos szakasza: Diel Eduárd Márk (V. o.), Back István Levente (VI.), Mészár Anna Orsolya, Tóth Tibor Richárd (VII. A), Mészáros Letiția, Spir Rebeka Petra (VIII. o.);
– Zrínyi Ilona matematikaverseny megyei szakasza: Diel Eduárd Márk (V. o.), I. hely; Back István Levente (VI.), I. hely;
– Csillagszerző Matematikaverseny országos szakasza: Back István Levente (VI.), I. hely;
– Csillagszerző Matematikaverseny megyei szakasza: Bac Beatrix Barbara, I. hely, Diel Eduárd Márk, II. hely (V. o.); Mészár Anna Orsolya, I. hely, Tóth Tibor Richárd, II. hely (VII. A);
– szegedi Makkosházi Matematikaverseny: Back István Levente, Hagya-Knáll Márk (VI. o.).
Felkészítő tanárok: Czeglédi Csilla, Pálfi Anett, Spier Tünde.

Különdíj a Terra földrajzverseny megyei szakaszán elért eredményekért: Csapó Dávid (VI. o.), II. hely; Tóth Tibor Richárd (VII. A), II. hely; Back István Levente, Naschauer Claudia Karina (VI. o.), III. hely.
Felkészítő tanár: Hevesi Éva.

Különdíj az ökumenikus vallás tantárgyverseny országos szakaszán való eredményes szereplésért: Mészáros Letiția (VIII. osztály), a Gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség különdíja.
Felkészítő tanár: Back Mária.

Különdíj az országos Velünk az Isten fogalmazásversenyen való eredményes szereplésért: Back István Levente (VI. osztály), I. hely; Tapasztó Rebeka (V. o.), III. hely.
Felkészítő tanár: Back Mária.

Különdíj megyei, országos, illetve nemzetközi rajzversenyeken való eredményes részvételért: Andrasoni Henrietta Orsolya, Diel Eduárd Márk, Komori Viktória Andrea, Rónai Zoltán (V. osztály), Bálint Botond, Spier Alexandra (VI. o.), Csapó Vivien, Mészár Anna Orsolya (VII. A), Mod-Juhász Nikolett (VII. B).
Felkészítő tanár: Siska-Szabó Hajnalka.

Különdíj az iskola kórusában való szereplésért: Diószegi Júlia, Schöfer Evelin (VIII. o.).
Zenetanár: Szabó Csilla.

Különdíj az iskolai kosárlabda bajnokság Arad megyei szakaszán második helyezést elért lány csapat tagjainak: Spier Alexandra (VI. o.), Diószegi Krisztina, Péter Noémi, Rudolf Judith, Vasas Karen (VII. A), Cirják Zsana, Fodor Tímea, Tóth Orsolya (VII. B), Naschauer Kinga Beatrix, Takács Andrea Tímea (VIII. o.).
Felkészítő tanár: Erdei Emese.

Különdíj az Arad, mozgósítsd magad! sportvetélkedőn I. helyezést elért csapat gimnazista tagjainak: Spier Alexandra, Vida Norbert (VI.), Mészár Anna Orsolya (VII. A), Belean Eduard (VIII. o.).
Felkészítő tanárok: Rónai Helén, Csernyeczki Árpád.

A tanév díjazottjai – I–IV. osztályos különdíjasok

Dijazottak_1_4

I. osztály

Kányádi Sándor szavalóverseny – Tapasztó Gujdár Péter, I. díj a megyei szakaszon, dicséret az országos szakaszon

Vidám Versek Versmondó Versenye, megyei szakasz – Bartha Karolina, dicséret

Számok szárnyán levelezős verseny – Szabó Tamás Attila, II. hely

Kurutty Általános Műveltségi Vetélkedő megyei szakasza – Busch Ingrid Orsolya, I. hely csapatban

Őszirózsa népdalvetélkedő megyei szakasza – Vida Roland, I. hely; Tapasztó Gujdár Péter, II. hely

Tanító: Khell Jolán.

 

II. A osztály

Vidám Versek Versmondó Versenye, megyei szakasz – Szabó Péter Patrick, dicséret

Mesék szárnyán mesevetélkedő megyei szakasza – Maior Éva, Szél Emese Mária, Trăncău Alice, Zámbori Zsófia (Sellőlányok csapat), II. hely

Zrínyi Ilona matematikaverseny megyei szakasza – Szél Emese Mária, IV. hely

Kurutty Általános Műveltségi Vetélkedő megyei szakasza – Maior Éva, IV. hely csapatban

Őszirózsa népdalvetélkedő megyei szakasza – Trăncău Alice, II. hely

Tanító: Bálint Erika.

 

II. B osztály

Vidám Versek Versmondó Versenye, megyei szakasz – Somodi Adrienn Szonja, II. hely

Mesevetélkedő, megyei forduló – Bálint Anna, Budacsek Tímea,Gyarmathy Tímea, Lészay Sarolta Emese (Lila léggömbök csapat), I. hely

Zrínyi Ilona matematikaverseny megyei szakasza – Budacsek Tímea, I. hely; Bíró Botond, V. hely

Kurutty Általános Műveltségi Vetélkedő megyei szakasza – Budacsek Tímea, I. hely csapatban

Őszirózsa népdalvetélkedő megyei szakasza – Szlauko Viviane, I. hely; Somodi Adrienn Szonja, III. hely

Tanító: Cirják Izabella Márta.

 

III. osztály

Kányádi Sándor szavalóverseny, megyei szakasz – Marossy Gyopár, III. díj

Zrínyi Ilona matematikaverseny megyei szakasza – Nyári Tamás, I. hely; Rudolf Barnabás Jóel, II. hely; Charles-Fekete Farkas Frederick, III. hely; Tamás Ákos Hannibál, dicséret

Brenyó Mihály Pontszerző Matematikaverseny országos szakasza – Rudolf Barnabás Jóel, különdíj

Kis matematikusok és Kis nyelvészek anyanyelvi levelezős verseny lakiteleki döntőjére minősült Rudolf Barnabás Jóel és Higyed Hunor István

Kurutty Általános Műveltségi Vetélkedő megyei szakasza – Rudolf Barnabás Jóel, I. hely csapatban

Őszirózsa népdalvetélkedő megyei szakasza – Simon Abigél, III. hely

Tanító: Kurunczi Enikő.

 

IV. osztály

Böszörményi-díj a mesemondó és a szavalóversenyeken való négy évi eredményes szereplésért: Dobos Carlos Attila, Dunai Márk

Kányádi Sándor szavalóverseny, országos szakasz – Dobos Carlos Attila, különdíj

Mesevetélkedő, a 3. szakaszig – Cismașiu Norbert Dominik, Csapó Erik Máté, Dobos Carlos Attila, Dunai Márk (Agymenők csapat)

Zrínyi Ilona matematikaverseny megyei szakasza – Rudolf Rafael, III. hely

Kis matematikusok és Kis nyelvészek anyanyelvi levelezős verseny lakiteleki döntőjére minősült Rudolf Rafael és Dunai Márk

Kurutty Általános Műveltségi Vetélkedő megyei szakasza – Rudolf Rafael, I. hely csapatban

Őszirózsa népdalvetélkedő megyei szakasza – Balogh Zita Dóra, II. hely

Különdíj az Arad, mozgósítsd magad! sportvetélkedőn I. helyezést elért csapat negyedikes tagjának: Dobos Carlos Attila

Tanító: Pintér Mária.

Díjak, mosolyok, büszke tekintetek, avagy a pillanat, amire mindenki várt – Tanévzáró a reál osztályokban

Tanevzaro_9_11_sav

Kezdjük számszerűen e rövid tudósítást, ahogy Lehoczky Attila tanár úr, a rendezvény műsorvezetője is említette, hiszen reálosok révén, úgyis szeretjük azokat. Mármint a számokat. Tehát. 2016. 06. 23-án, pontban 10:00 órakor elérkezett a várva várt momentum, a(z A osztályos) diákok felszabadulása, a tanárok megkönnyebbülése, az osztálytermek üresen hagyása, az a momentum, amire a diákok 10 hónapot, azaz 36 hetet, azaz 175 (munka)napot vártak: a tanévzáró. És: a vakáció. 

   Tovább…

Oklevelek, szép emlékek… Tanévzáró az V–VII. osztályosoknak

Tanevzaro_5_7_2016_sav

Szép (és meleg) csütörtöki reggelen, június 23-án vette kezdetét a Csiky Gergely Főgimnázium V., VI. és VII. osztályos diákjainak tanévzárója. Bár a szerda esti izgalmas futballmérkőzés (Izland–Magyarország) miatt néhányan kissé álmos szemekkel érkeztek, de a vakáció előszele és a várva várt díjak hamar felrázták a nebulókat. Őket az iskola dísztermében fogadták a szülők, barátok, hozzátartozók, tanárok. 

   Tovább…

Megérdemlik a vakáció önfeledt örömét – Kisiskolások tanévzárója

Evzaro_elemistak_2016_sav

Június 22-én, szerdán kisiskolások, szüleik, nagyszüleik és hozzátartozóik gyülekeztek a Csiky Gergely Főgimnázium hátsó udvarán. A gyermekek örömmel zsibongtak, hisz számukra ez volt az utolsó iskolai nap és egyben a vakáció kezdete. Fél 9-kor megszólalt a csengő és a ballagó IV. osztály kivonult az udvarra, a III. osztályosok virágkapuja alatt. 

   Tovább…

„Együtt élni nem mindig könnyű, de érdemes” – Elballagtak a nyolcadikosok

ballagas_nyolcadikosok_2016_sav

Június 16-án, reggel 9 órakor a Csiky Gergely Főgimnázium 28 nyolcadikos diákja ballagott el, Erdélyi Kinga és Fekete Karolina osztályfőnökök vezetésével. Szülők, hozzátartozók, pedagógusok, diáktársak várták és búcsúztatták őket az iskola hátsó udvarán. 

   Tovább…