Kis nyelvészek és kis matematikusok sikerei Lakitelken

Három év szünet után, 2023. március 7-én és 8-án újra a Lakitelek Népfőiskolába voltak hivatalosak a legügyesebb kis nyelvészek és kis matematikusok, a Bács-Kiskun Megyei Kisiskolák Közművelődési Egyesülete által szervezett Szikszai László kisnyelvész és kismatematikus verseny döntőjére.

A döntőt megelőzte egy 4 fordulós levelezős verseny, melyen iskolánkból matematikából 12, anyanyelvből pedig 16 gyermek vett részt. A levelezős fordulókon a legmagasabb pontszámot elért tanulók vehettek részt a lakitelki döntőn, ahol Bács-Kiskun megyei társaikkal versenyeztek.

Három kategóriában iskolánk diákjai bizonyult a legjobbaknak.

Kisnyelvészek, III. osztály:
I. díj (hibátlan dolgozattal) Tankó Dóra, tanítója Almási Valéria

Kismatematikusok, III. osztály:
I. díj Popa Ayan, tanítója Almási Valéria

Kismatematikusok, IV. osztály:
I. díj (hibátlan dolgozattal) Weichelt Hanna, tanítója Bálint Erika 

Szeretettel gratulálunk a díjazottaknak. Egy gyermek sem tért haza üres kézzel, mindenki könycsomagot kapott, és szép élményekkel gyarapodott. A verseny előestéjén fürdőztünk az uszodában, a verseny után pedig megnéztük a Népfőiskola látnivalóit.

Ezúton is köszönjük a Pro Schola Csiky Gergely Egyesületnek az utazáshoz nyújtott támogatást.

« A 2 »