Az anyanyelv nemzetközi napja

Február 21-e az anyanyelv nemzetközi napja. Ebből az alkalomból, az idén először, iskolánk Diáktanácsa lesz a házigazdája annak a közös projekt délutánnak, amelyet az aradi Adam Müller Guttenbrunn Líceum Diáktanácsa kezdeményezett, a nagylaki Jozef Gregor Tajovsky Líceum Diáktanácsával együtt.

A közös projekt keretén belül egy előadás-sorozatra kerül sor, iskolánk Tóth Árpád dísztermében, február 16-án, csütörtökön, 14:30 órai kezdettel. A három iskola Diáktanácsának résztvevői változatos programmal készülnek, amely kiemeli, többek között, a német, magyar és a szlovák kultúra közös vonásait.

Rövid ízelítő a programból:

  • néptánc bemutató
  • hagyományos ételek bemutatása
  • egy közös, a diákok által elkészített videóklipp bemutatása
  • interaktív játék a közönséggel.

Köszönjük az Adam Müller Guttenbrunn Diáktanácsának a kezdeményezést, és reméljük, hogy a jövőben is sor kerül még ehhez hasonló közös munkára.

A rendezvény plakátjait – három nyelven – IDE kattintva tekinthetjük meg.