Kányádi Sándor Szavalóverseny

„A gyerekeknek minden javakból a legjobbat szoktuk juttatni – a versekből, az irodalomból is azt kellene.” (Kányádi Sándor) Március 17-én iskolánk adott otthont a 23. alkalommal megrendezésre kerülő Kányádi Sándor Szavalóverseny megyei szakaszának. A megye 10 iskolájának 35 elemi osztályos tanulója méretkezett meg, hogy eljusson az országos szakaszra, amelynek helyszíne Varsolc lesz, május 12–14. között.

A kis szavalók három korcsoportban mérhették össze tehetségüket: előkészítő – I. osztályosok, II–III. osztályosok, valamint IV. osztályosok. Iskolánk kis elemistái minden korcsoportban képviseltették magukat, és igen szép eredményeket értek el.

Az előkészítő – I. osztályos korcsoportban Salamon Luca és Lestyán-Fazekas Dominik, I. osztályos tanulók dicséretben részesültek. (Tanítójuk: Leib Gáspár György.)

A II–III. osztályos korcsoportban Takáts Zsófia, II. osztályos tanuló III. díjban részesült (tanítója: Vincze Julianna), míg Popa Ayan Márk és Kaszta Henrik Károly, III. osztályos tanulók dicséretet érdemelt ki (tanítójuk: Almási Valéria).

A IV. osztályosok között I. díjban részesült Horváth Szilvia Viktória (tanító: Viszhányó Aranka), dicséretet érdemelt Lévai Flórián (tanítója: Bálint Erika Vanda).

Gratulálunk minden diákunknak, amiért bátran képviselték iskolánkat ezen a versenyen, Szilvinek pedig sok sikert a varsolci, országos megmérettetésen.

« A 2 »