Kifejezetten jó érettségi eredmények

Ma, június 27-én, hétfő délelőtt jelentették meg a tanügyminisztérium honlapján a 2022-es érettségi nyári vizsgasorozatának eredményeit, s ezzel egyidőben az iskolákban is kifüggesztették azokat. A nyolcadikosok országos felméréséhez hasonlóan, a vizsgázó diákok az általuk megkapott kódok alapján férhetnek hozzá eredményeikhez. A Csiky Gergely Főgimnázium végzőseinek eredményeit ITT tekinthetjük meg.

Iskolánk 50 diákja (46 idei, 4 korábbi végzősünk) iratkozott be az érettségire, hiányzó nem volt. 42-en értek el átmenő jegyet, 8-an megbuktak, ez 84,00 %-os átmeneteli arányt jelent. A korábbi évek adatai, az óvások előtt: 69,09 % (2021), 61,40 % (2020), 56,06 % (2019).

Tekintve, hogy a korábbi 4 végzősünk egyike sem jutott át sikeresen az érettségi nyári sorozatán, az átmenők számát az idei 46 diákra is vonatkoztatjuk. Ez azt jelenti, hogy az idei végzősök átmeneteli aránya 91,30 %. A korábbi évek eredményei: 76,00 % (2021), 72,09 % (2020), 59,01 % (2019). Országos szinten az érettségizők 73,3 %-a (tavaly 67,8 %, tavalyelőtt 62,09 %) vizsgázott sikeresen.

9 diákunk ért el 9-es vagy 9-es feletti átlagot, további 12 diákunk pedig 8-as felett teljesített. 1 diák írt 9-es feletti dolgozatot román nyelv és irodalomból, 11 diák pedig 9-es vagy 9-es feletti osztályzatot ért el magyar nyelv és irodalomból. A szakhoz kapcsolódó kötelező tantárgyból (matematikából) 7-en értek el 9-est vagy 9-es feletti osztályzatot. A szaknak megfelelő választható tantárgyaknál (földrajz, biológia /anatómia/, informatika, szervetlen kémia, pszichológia) összesen 9 darab 10-es jegyet találunk, azonkívül 15 darab 9-es vagy 9-es feletti osztályzatot értek el diákjaink.

Ami a bukások okát illeti:

– 2 (korábbi végzős) diák minden tantárgyból átmenő jegyet ért el, de néhány századdal a sikeres érettségihez szükséges 6-os átlag alatt maradt a végső jegye;

– 6 diák román nyelv és irodalomból vizsgázott sikertelenül.

Ma, hétfőn 12–18 óra között lehet benyújtani az esetleges óvásokat, majd azok elbírálása után a végleges eredményeket július 1-jén, pénteken teszik közzé.

Részletes statisztikát az osztályonkénti átmeneteli aránnyal és további adatokkal a végleges eredmények kifüggesztése után közlünk itt, a weblapon, és facebook-oldalunkon.