Rendhagyó magyaróra Magyari Sárával

alternativ_magyarora_sav

A Partiumi Keresztény Egyetem oktatója, dr. Magyari Sára négy hallgató kíséretében, negyedik alkalommal látogatott iskolánkba február 23-án, csütörtökön, hogy a magyar nyelv és irodalom érdekességeire, szépségeire hívja fel a figyelmünket. 

A rendhagyó magyarórán IX–XII. osztályos érdeklődők vettek részt iskolánk könyvtárában. Kisebb csoportokra osztva új és furcsa, ismeretlen szavak jelentését kellett hogy meghatározzuk a legjobb tudásunk szerint. Olyanokét mint például okosujjlenyomat és okostraffipax. Egy másik feladat szerint a kapott szlengesített szólásokat, közmondásokat az igaziakra kellett visszafordítanunk. Például: Ha pipi, legyen hasas!, azaz Ha lúd, legyen kövér!

Az óra végén a Partiumi Keresztény Egyetemről szóló rövid bemutatót hallgathattuk meg. Az alábbi fotók tanúsága szerint is mindnyájan jól, tartalmasan szórakoztunk és tanultunk. Köszönjük a lehetőséget!


Link a korábbi alternatív magyarórákra:

[Fotó: Godó Ákos]

« A 2 »