Népdalok a magyar kultúra napján

Nepdal_magyar_kultura_napja_sav

Mint minden évben, idén is megünnepeltük iskolánkban a magyar kultúra napját. Idén iskolánk kórusának néhány tagja járta végig az osztályokat és ajándékozta meg a diákokat és pedagógusokat egy-egy népdallal.

Immár 27. éve ünnepeljük meg a magyar kultúra napját. Kölcsey Ferenc 1823-ban január 22-én tisztázta le a Himnusz kéziratát. Ennek emlékére 1989 óta ezen a napon nagyobb figyelmet szentelünk hagyományainknak, gyökereinknek, szellemi értékeinknek.

Idén iskolánk kórusának néhány tagja járta végig az osztályokat, hogy egy-egy népdallal teremtsen ünnepi hangulatot. Az elemi, illetve az V–VIII. osztályokban Gavrilă Erika, Rónai Zoltán és Vincze Viktória (V. osztály), a IX–XII. osztályosoknak pedig Back Annamária (X. A) és Simon Beatrix (XII. A) énekelt. Nagy örömünkre sokan megtapsoltak, néhol vissza is szólítottak minket, de repetára, sajnos, nem volt idő.

[Fotó: Bacsilla Sándor, Ilona János]

« A 2 »