Iskolánk akkreditált Erasmus+ intézmény lett a szakoktatás és szakképzés területén

A Csiky Gergely Főgimnázium az idei tanévtől 2027. december 31-ig akkreditációt nyert a szakoktatás és szakképzés területén az Erasmus+ pályázatokban. A 2023-1-RO01-KA121-VET-000124975 számú pályázat célkitűzése, hogy 2-3 hetes külföldi szakmai gyakorlatot biztosítson a X. évfolyamon közgazdaság, illetve turizmus szakos osztályban tanuló diákok számára. Ennek eredményeképpen, évente iskolánk 14-20 tanulója fogja külföldön végezni a szakmai gyakorlatot.

Ebben a tanévben a turizmus és közgazdaság szakon tanuló X. osztályos diákok pályázhatnak szakmai gyakorlatra a spanyolországi Granadába. A szakmai gyakorlat 2024. márciusában fog megvalósulni. A három hetes képzés befejeztével a diákok egy egész Európában elismert tanúsítványt kapnak a fogadó intézmény részéről, amely a későbbiekben a munkavállalást is megkönnyítheti számukra.

A résztvevő tanulókat egy független zsűri fogja kiválasztani, szaktantárgyakból és angol nyelvismeretből való írásbeli és szóbeli vizsga után. Az ehhez szükséges tételeket a szaktanárok fogják kiosztani a jelentkezőknek, illetve az Erasmus+ pályázat hirdetőtábláján is kifüggesztjük. A jelentkezésnek, illetve a kiutazásnak az alábbi feltételei vannak:

 • a 2023–24-es tanévben X. évfolyamon, közgazdaság vagy turizmus szakon való tanulói jogviszony;
 • 10-es magaviselet;
 • a szaktantárgyakból legkevesebb 7-es tanulmányi átlag a 2022–2023-as tanévben;
 • szülői jóváhagyás.

Az érdeklődők az iskola titkárságán jelentkezhetnek legkésőbb 2023. november 27-én 14 óráig, az alábbi iratok leadásával:

 • jelentkezési űrlap (letölthető: ITT);
 • a személyi igazolvány másolata;
 • szándéknyilatkozat;
 • önéletrajz (Europass formátumban) ;
 • osztályfőnöki ajánlás;
 • nyilatkozat a személyes adatok felhasználásával kapcsolatban (letölthető: ITT) ;
 • fotók felhasználására vonatkozó engedély (letölthető: ITT) ;
 • szülői engedély (letölthető: ITT) ;
 • diák nyilatkozata (letölthető: ITT).

A kiválasztási vizsgára 2023. november 28-án 12:00 órától kerül sor a Tóth Árpád teremben (díszterem), a következő beosztás szerint:

 • 12:00–13:00 között: írásbeli vizsga
 • 13:00–14:00 között: vizsgalapok kijavítása
 • 14:00 órakor az írásbeli vizsga eredményeinek a kihirdetése
 • 14:00-15:00 között: szóbeli vizsga
 • 15:00 órakor: eredményhirdetés

Az írásbeli eredményeket a vizsga napján 16:00 óráig lehet megóvni. A szóbeli eredményeket nem lehet megóvni. A végleges eredményeket 2023. november 29-én függesztjük ki a pályázat hirdetőtábláján. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!