Temesváron versenyeztünk

[Fotó: Almási Valéria]

Június 6-án három harmadikos kisdiák képviselte iskolánkat Temesváron, a Bartók Béla Elméleti Líceumban megrendezett XV. Gyermekek a DKMT Eurorégióban a Nemzeti Összetartozás Napja jegyében című versenyen.

A két kategóriában (népdal és rajz) zajló vetélkedő célja a nemzeti összetartozás érzésének erősítése, a gyermekek alkotókedvének serkentése, egymás munkájának a megismerése volt. Versenyzők érkeztek még a magyarországi Vésztőről, a Temes megyei Újszentesről és Lugosról, valamint Temesvárról, a Bartók Béla Elméleti Líceumból és a Gerhardinum Római-Katolikus Teológiai Líceumból.

Népdaléneklés kategóriában 17 gyermek mérte össze tudását, tehetségét. Popa Ayan-Márk III. helyezést ért el ügyes, talpraesett előadásával.

Rajz kategóriában 30 kisdiák versengett, egy felolvasott népmese alapján készítették el alkotásaikat. Kovács Lilla Flóra dicséretben részesült, Tankó Dóra pedig III. díjat kapott. Mindketten szép, igényes rajzokat készítettek.

Szívből gratulálunk tanulóinknak! Büszkék vagyunk rájuk.