Értékes könyvadományt kapott iskolánk a csíkszeredai Kriterion Alapítványtól

A Kriterion Alapítvány képviseletében Boda Tamás adja át a tekintélyes könyvadományt Spier Tündének, a Csiky Gergely Főgimnázium igazgatójának, az átvételben segítő diákok jelenlétében [Fotó: Nyári Andrea]

Nagylelkű adomány érkezett május 3-án, kedden az aradi Csiky Gergely Főgimnáziumba a csíkszeredai Kriterion Alapítvány jóvoltából és a MOL támogatásával. Boda Tamás képviseletében az Alapítvány 1200 könyvet adott át intézményünknek, több mint 29000 lej értékben.

A felajánlás a Könyvet iskoláknak program keretén belül érkezett. Olyan szerzők alkotásai kerültek hozzánk, mint Dimény Lóránt, Dragomán György, Kovács András Ferenc, Klaus Merz, Lázár Rene Sándor, Markó Béla, Tánczos Vilmos, Tompa Gábor. Az olvasni vágyó diákok Spier Tünde igazgatónő és Nyári Andrea magyartanárnő jelenlétében lelkesen segítettek abban, hogy a mikrobuszból a dobozok iskolánk könyvtárába kerüljenek.

Intézményünk hálásan köszöni a csodálatos könyveket!

Figyelmeztetés! Az olvasás egyéniséget okozhat, és súlyosan megnövelheti a fantázia kockázatát!