Implom József helyesírási verseny

Január 29-én, pénteken délelőtt 11 órától szervezték meg az Implom József helyesírási verseny megyei fordulóját. A járványhelyzetre való tekintettel ez egyben az országos forduló is volt, melyet idén on-line, a Google Meet alkalmazás segítségével rendeztek meg.

Iskolánk diákjai közül is többen mérték fel a versenyen a magyar helyesírással kapcsolatos tudásukat: Csonka Nikolett, Juhász Alexandra, Sallai Eszter, Tóthpál Eszter (XII. A), Samu Terézia (XII. B), Sallai Krisztina, Sztojka Szidónia (XI. A) és Szabó Sára (X.A).

Egy 17 helyesírási kérdést tartalmazó feladatlap megoldásával kezdődött a verseny, majd a tollbamondás következett, melyből a helyesíráson kívül Kazinczy Ferencről és a magyar nyelv hetéről tudhattunk meg értékes információkat.

Iskolánk csapata a középmezőnyben végzett, sajnos egyikünk sem jutott tovább a Kárpát-medencei döntőre. Örülünk viszont, hogy a pandémia ellenére is részt vehettünk a versenyen, és összemérhettük tudásunk a többi vállalkozó szellemű diákkal!