Kriza János mesemondó verseny, a legkisebbek számára is

kriza_janos_0_4_kisebbOktóber 25-én, csütörtökön délután tartották az elemi osztályosok mesemondó versenyének megyei szakaszát az Aradi Aurel Vlaicu Általános Iskolában. Iskolánkat hét kisiskolás képviselte, igen szép eredményekkel.  

A kisiratosi Páter Godó Mihály Általános Iskola, a zimándújfalui Móra Ferenc Általános Iskola, a Pécskai 2-es Számú Általános Iskola, az Aradi Aurel Vlaicu Általános Iskola, illetve a Csiky Gergely Főgimnázium legifjabb mesemondói egy-egy három perces mesével készültek a versenyre, amelyen iskolánk diákjai igen szép eredményeket értek el: Balog Sára és Horváth Szilvia Viktória (Előkészítő A osztály, tanítójuk Viszhányó Aranka) dicséretet, Nyári Eszter (I. osztály, tanítója Kurunczi Enikő) II. helyet, Rudolf Janka Naomi (III. osztály, tanítója Khell Levente) III. helyet, Gali Anita Andreea (IV. osztály, tanítója Khell Jolán)  pedig I. helyet érdemelt ki. Gratulálunk nekik!

kriza_janos_0_4-2Az országos szakaszra idén november 16–18. között kerül sor Sepsiszentgyörgyön, ezen Arad megyét három tanuló fogja képviselni: az első osztályos Fridrik-Hegyes Dávid (Pécskai 2-es Számú Általános Iskola, tanítója Chira Ildikó Anna), az ugyancsak elsős Nyári Eszter és a negyedikes Gali Anita Andrea, mindketten a Csiky Gergely Főgimnázium tanulói. Sok sikert kívánunk nekik!

A versenyt idén is a Kölcsey Egyesület támogatta.

[Fotó: Khell Jolán, Viszhányó Aranka]

« A 2 »