Hollószárnyon Erdélyben (a Hunyadiak nyomában)

Hodmezovasarhelyi_vendegek_savÁprilis 8-án, a Határtalanul című pályázat keretében, immár harmadik alkalommal látogatott iskolánkba hódmezővásárhelyi testvériskolánk, a Szent István Általános Iskola küldöttsége. Erdélyi körútjuk első állomásán a Csiky hetedikes diákjai látták őket vendégül. A találkozó keretében egy számítógépes vetítés kíséretében röviden bemutatták városukat, iskolájukat, majd egy mesét adtak elő Mátyás királyról. Ezután a két iskola diákjaiból álló vegyescsapatok egy kvízjátékban vettek részt. A játék kérdései a Hunyadi család életének fontosabb eseményeit idézték fel. Vidám színfoltja volt találkozónknak Polanek Eszter szavalata is. Végül, a hagyományokhoz híven, iskolánk parkjában a diákok közösen ültették el az „összetartozás fáját”.

Mindannyiunk számára kedves emlék marad az együtt töltött délelőtt. Reméljük, jövőre ismét iskolánkban üdvözölhetjük hódmezővásárhelyi társainkat.

[Fotó: Drasztyl Andrea, Rostás Szandra Tamara]