A Kriza János-verseny megyei szakasza Aradon

[Fotó: Pálfi Kinga]

Október 18-án, szerdán délután tartották a Kriza János Balladamondó, Balladaéneklő és Mesemondó Verseny megyei szakaszát az elemi osztályosoknak, az Aradi Aurel Vlaicu Általános Iskolában.

Iskolánkat hat kisiskolás képviselte ezen a versenyen: Lestyán-Fazekas Milán, Püsök Kende (előkészítő osztály), Sánta Emma, Tapasztó Pálfi Szende (I. osztály), Kovács Lilla Flóra, és Lehoczky Balázs Attila (IV. osztály). A Csiky Gergely Főgimnázium mesemondói egy-egy három perces mesével készültek, és igen szép eredményeket értek el: Lehoczky Balázs Attila I. helyet érdemelt ki, Kovács Lilla Flóra pedig dicséretben részesült (tanítójuk Almási Valéria).

Az országos szakaszra idén november 10–12. között kerül sor Sepsiszentgyörgyön, ahol Lehoczky Balázs Attila fogja képviselni iskolánkat.

Gratulálunk mindenkinek, Balázsnak pedig eredményes felkészülést kívánunk!

[Fotó: Pálfi Kinga, Viszhányó Aranka]