Irány Ciprus és Spanyolország! – ismét sikeres Erasmus+ pályázatnak örvendhetünk iskolánkban

[Illusztráció: etnmagazine.eu]

L.O.W.E. (Learning Opportunities in the Working Experience – Oportunități de învățare prin experiențe de lucru) – ezzel a címmel egy újabb Erasmus+ pályázat indul iskolánkban a 2022–2023-as tanévben, a szakközépiskolai osztályok számára. A 2022-1-RO01-KA122-VET-000078890 számú pályázat célkitűzése, hogy kéthetes külföldi szakmai gyakorlatot biztosítson tíz-tíz, a X–XI. évfolyamon közgazdaság, illetve turizmus osztályban tanuló diák számára.

A turizmus szakon tanuló diákok szakmai gyakorlatra a ciprusi Larnakaba, a közgazdaság szakosok pedig a spanyolországi Granadába pályázhatnak. A ciprusi szakmai gyakorlat periódusa 2023. május 15–26., a spanyolországié pedig 2023. április 24. – május 5. A kéthetes képzés befejeztével a diákok egy egész Európában elismert tanúsítványt kapnak a fogadó intézmény részéről, amely a későbbiekben a munkavállalást is megkönnyítheti a számukra.

A résztvevő tanulókat egy független zsűri fogja kiválasztani, szaktantárgyakból és angol nyelvismeretből való írásbeli és szóbeli vizsga után. Az ehhez szükséges tételeket a szaktanárok fogják kiosztani a jelentkezőknek, illetve az Erasmus+ pályázat hirdetőtábláján is kifüggesztjük. A jelentkezésnek, illetve a kiutazásnak az alábbi feltételei vannak:

– a 2022–23-as tanévben X. vagy XI. évfolyamon, közgazdaság vagy turizmus szakon való tanulói jogviszony;
– 10-es magaviselet;
– a szaktantárgyakból legkevesebb 7-es tanulmányi átlag a 2021–2022-es
tanévben;
– szülői jóváhagyás.

Az érdeklődők az iskola titkárságán jelentkezhetnek legkésőbb 2022. október 7-én 14 óráig, az alábbi iratok leadásával:

 • jelentkezési űrlap (letölthető: ITT)
 • a személyi igazolvány másolata
 • szándéknyilatkozat
 • önéletrajz (Europass formátumban)
 • osztályfőnöki ajánlás
 • nyilatkozat a személyes adatok felhasználásával kapcsolatban (letölthető: ITT)
 • fotók felhasználására vonatkozó engedély (letölthető: ITT)
 • szülői engedély (letölthető: ITT)
 • diák nyilatkozata (letölthető: ITT)

A kiválasztási vizsgára 2022. október 13-án reggel 9 órától kerül sor a Tóth Árpád teremben (díszterem), a következő napirend szerint:

 • 9–10 között: írásbeli vizsga
 • 10–11 között: vizsgalapok kijavítása
 • 11 órakor az írásbeli vizsga eredményeinek a kihirdetése
 • 11.30-tól: szóbeli vizsga
 • 13 órakor: eredményhirdetés

Az írásbeli eredményeket a vizsga napján 16 óráig lehet megóvni. A szóbeli eredményeket nem lehet megóvni. A végleges eredményeket október 14-én függesztjük ki a pályázat hirdetőtábláján.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!