Euforikus vagy eufórikus? Ilyen az Implomon részt venni

Az Implom József középiskolai helyesírási verseny helyi szakaszán
[Fotó: Rudolf Ágnes]

2021. december 3-án, pénteken rendezték meg iskolánkban az Implom József középiskolai helyesírási verseny helyi szakaszát, melyen 30 diák mérte össze tudását. Rudolf Ágnes és Ruja Ildikó magyartanárok ismertették a tudnivalókat, majd a feladatlapok kiosztásával megkezdődhetett a verseny.

A feladatlap kitöltésére egy óra állt rendelkezésünkre, mely során egyre nehezedő helyesírási kérdésekre kellett legjobb tudásunk szerint válaszolnunk. Hiányzó magánhangzókat pótoltunk, az ly és a j betű párosa közül válogattunk, szótagoltunk, de a helyes kezdőbetűkre és egyes szövegek hibáira is figyelnünk kellett. Az első négy helyezett képviseli iskolánkat a verseny országos szakaszán, melyet 2022. január 28-án tartanak meg online térben.

Íme a továbbjutók:

I. helyezett: Olai Viola (XI. A)

II. helyezett: Szabó Sára (XI. A)

III. helyezett: Fridrik-Hegyes Anna (X. A)

IV. helyezett: Sallai Krisztina (XII. A)

« A 2 »