Iskolánk és a budapesti Arany János Általános Iskola és Gimnázium korábban is létező kapcsolatának elmélyítésére ad kiváló alkalmat a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. Határtalanul programjába való bekapcsolódásunk.
Mai márciusi ifjak című közös pályázatunkat budapesti partnereink kezdeményezésére és velük együtt működve a 2011–2012-es tanévben dolgoztuk ki. A pályázat célja az 1848–49-es forradalom és szabadságharc közös megünneplése, a két iskola tanulóinak és tanárainak ismerkedése, tapasztalatainak kicserélése, a kilencedikesnek az új iskolai környezetbe való beilleszkedésének megkönnyítése. Résztvevői a két iskola 22-22 diákja és 3-3 tanára. A Csikyt a IX. A osztály tanulói, illetve Ruja Ildikó pályázati felelős, Hadnagy Éva aligazgató (a pályázat pénzügyi felelőse), Ilona János informatikatanár és Muntean Tibor történelemtanár képviselik.
Előkészítő előadásokkal, beszélgetésekkel, majd egy közös internetes válaszkereső játékkal hangolódtak rá a pályázatban résztvevő diákok az első találkozásra, amelyre 2013. március 11. és 14. között került (pontosabban kerül!) sor Budapesten. Aranyosok és csikysek zenés, táncos ünnepi műsorral közösen ünneplik március 15-ét. Az előadás megtervezése, formába öntése és a próbafolyamat mozzanatai a forradalom budapesti helyszíneivel való ismerkedéssel váltakoznak. Következzenek részletek a helyszínen íródó kollektív naplónkból és válogatás a sok-sok fotóból.
Ruja Ildikó
Hétfő, 2013. március 11.
Budapestre érkezünk. Először elfoglaljuk szobáinkat a Ventura Hotelben, majd Aszódi Judit aligazgató vezetésével partnerünk, az Arany János Általános Iskola és Gimnázium Sas-hegyi épületébe buszozunk. A helyi diákok Koudela Judit, Rédei Edina és Tóth Kinga tanárnő kíséretében az Arany-teremben várnak, Patkó Lajos igazgató úr pedig rövid beszéddel köszönt bennünket. Az iskola menzáján ebédelünk, majd az igazgató úr vezet végig az iskolán. Megtekintjük a frissen felújított biológia-, illetve a kémiatermet, amelyeknek ablakából rendkívül szép kilátás nyílik a fővárosra is.
Tovább…