Iskola Másként – Második Nap

Az „Iskola másként” hét keretében a Kincskereső Óvoda közép- és nagycsoportos gyermekei kedden egy különleges sütögetős programot tartottak. A gyerekek nagy lelkesedéssel gyúrták és formázták saját kis kenyereiket, miközben megismerkedtek a kenyérkészítés lépéseivel. Miután a finomságok megsültek, szilvás derelyét kóstoltunk, ami mindenkit jókedvre derített. A közös élmény és a friss kenyér illata emlékezetessé tette a délelőttöt.

Albu Davidhazy Hédy és Borsos Anett óvónők

Ar putea fi o imagine cu 8 persoane

Az iskola másként második napja ennél jobban nem is sikerülhetett volna a Kincskereső bölcsödések és ovisok számára. Az óvónénik “tavaszváró séta” terve a városban meghiúsult, mivel a reggeli havazás átírta a programot. Vidám gyerekzsivalytól volt hangos az udvarunk, hócsatáztunk, hóembert építettünk.

Lénárdt Ágnes és Nagy Sarolta óvónők

Lehet, hogy egy kép erről: 12 ember, hógolyó és sípálya

Játszani jó! Éppen ezért több osztály is játszott hétfőn és kedden. Csapatmunkát, logikus gondolkodást, szókincset, megfigyelőképességet stb. fejlesztő tevékenységeken a VI.B, VIII.B, IX.D és X.D osztályok diákjai lelkesen vettek részt. A foglalkozásokat Molnár Magdolna és Rogoz Marianna tanárok felügyelték.

Ar putea fi o imagine cu 2 persoane şi text

A mai napon meghívott előadónk, Gál Tamara kertészmérnök, biológus, iskolánk volt diákja bepillantást nyújtott az egyetemi életbe. Tamara a temesvári Alkalmazott Tudomány és Technológia Kar Kertészmérnöki szakán végzett, majd a Mezőgazdasági Kar Biológia szakán. Így ki adhatott volna jobb tanácsokat a középiskolás 9.A, 10.A és 10.D osztályosoknak a hatékony líceumi évekhez, valamint a végzős 12.A természettudományi szakos diákjainak?Beszélt kutatásáról, amelyet a Szegedi Biológiai Kutatóközpontban végzett, a Növénybiológiai Intézet Molekuláris Fotobioenergetikai Csoportjának kutatóinak vezetése alatt. Kutatási témája a vízbontáson alapuló, Chlamydomonas reinhardtii egysejtű zöldalgában történő hidrogéntermelés volt.Egy kis ízelítő a kutatásból: a hidrogéngáz tiszta energiahordozó, mivel égése során csak víz keletkezik, így nem bocsát ki szén-dioxidot a légkörbe, a hagyományos fosszilis energiahordozókkal ellentétben. Jelenleg a hidrogént legnagyobb százalékban földgázból állítják elő, ami hozzájárul a CO₂-kibocsátás növekedéséhez.Az egysejtű zöldalgák azon képességét, hogy megvilágítás hatására H₂-t termelnek, az 1930-as években fedezték fel, majd ezt követően megállapították, hogy a hidrogenáz enzimek felelősek a H₂-termelésért ezekben az organizmusokban. Mivel ez a folyamat a természetben mindössze néhány percig tart, a kutatók célja ennek meghosszabbítása és hatékonyságának növelése, hogy az ipar számára is hasznosíthatóvá váljon.Köszönjük a hasznos perceket!

Páll Mária

Ar putea fi o imagine cu 7 persoane, persoane studiind şi text

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

egy + kilenc =

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .