Emlék a szülőföldről – ifjú helytörténészek találkozója

ifju_helytorteneszek_sav

December 14-én, pénteken tartották meg iskolánkban ötödik alkalommal az Arad megyei helytörténeti diákkörök találkozóját. Az aradi Szabadság-szobor Egyesület szervezte esemény folytán visszatekinthettünk környező falvaink és településeink, illetve saját városunk múltjába is. 

Lehoczky Attila történelemtanár köszöntője után Király András, a Szabadság-szobor Egyesület elnöke szólt a jelenlévőkhöz. Szó volt történelmi személyekről, az 1989-es romániai forradalomról és különböző települések kollektivizálásáról. Résztvevők érkeztek Ágyáról, Kisjenőből, Feketegyarmatról, Nagyzerindről, Pécskáról, valamint Simonyfalváról és Vadászról. A Csiky Gergely Főgimnáziumot öt nyolcadikos diák képviselte.

A helytörténeti körök által bemutatott munkákat tartalmazó ötödik kötetet is kézbe vehették a jelenlévők. Az eseménysorozatot egy kellemes ebéddel zártuk le a Jelen Házban. Ezúttal is megérte felkészülni és részt venni az eseményen.

[Fotó: Horga Annamária, Sallai Krisztina]

« 1 A 2 »