Fergeteges gólyabál

golyabal2012-1 Néhány diák életében eljön az az időszak, amikor őt, mint gólyát ünneplik. A Csiky Gergely Főgimnáziumban is eljott ez a nap, a Gólyabál napja november 16-án, amit már nagyon vártunk. A 22 gólya a több hetes munka gyümölcseként egy remek műsort hozott össze a No Name nevű szórakozóhelyen. A bál témája az 1920-as évek világa volt.

A műsor egy gyönyörű keringővel indult, amit bemutatkozásnak szántak. Ezek után a gólyákat külön-külön feladatok elé állították. Ezek felettébb érdekesek voltak. Olyan próbák is voltak, amelyeket minden évben megszokhattunk, például a célbalövés, de voltak ennél sokkal humorosabbak is, pl. a fiúk lányruhában, miniszoknyában végigvonultak a színpadon. Ami azonban a lányokra nézve elég kínos volt, az az, hogy énekelniük kellett ismert magyar számokat úgy, hogy a fülhallgatónak köszönhetően nem hallottak semmit. A közönség is mozgósítva volt, ugyanis a gólyák által készített rajzokat és ékszereket elárverezték közöttük. Természetesen a tanárok sem maradhattak ki a jóból, iskolánk egyik informatika tanára, Ilona János is besegített, hiszen a lányoknak őt kellett meggyőzniük arról, hogy megvegye azt a terméket, amit árulnak, de ez kicsit nehéznek bizonyult, mivel a termék egy fegyver volt. Azért ügyesen megoldották a feladatukat, a puska a legvégén elkelt! 

   Tovább…

Egy könyv, két bemutató (egy napon)

varoskalauz-1 Ujj János Arad – Történelmi városkalauz című könyvét mutattuk be november 15-én, csütörtökön iskolánk Tóth Árpád-termében. Először, délben a diákoknak (sőt, nem csak diákok voltak ott, hanem az iskola legendás régi tanárai közül is többen!), majd délután a szélesebb aradi, Arad megyei közönségnek.

A diákoknak szóló bemutatón hat osztály tanulói vettek részt, osztályfőnökük vagy az éppen órát tartó tanáruk kíséretében. Ők először egy zenés diavetítést néztek meg Arad nevezetes épületeiről három különböző korszakban (múlt, közelmúlt, jelen), majd e sorok írója faggatta a szerzőt, Ujj János nyugalmazott történelemtanárt arról, hogy miként került a történelem és a helytörténet vonzásába, miről szólt a kommunista diktatúra idején egy történelemóra, milyen sportot művelt fiatal korában, hogyan írta, szerkesztette meg ezt a kötetet, illetve miért fontos Arad kulturális és építészeti emlékeinek ismerete. Pálfi Kinga televíziós szerkesztő a könyv DVD-mellékletének készítéséről árult el részleteket és egy érdekes fotó-videó pályázat ötletét vetette fel. Az én Aradom lenne a pályázat címe, melynek keretében a csikys diákok és tanárok fényképeket vagy kisfilmeket készítenének városunkról, s a legsikerültebb alkotások a Csiky weblapján, illetve a Csiky-Csukyban is megjelennének, illetve más formában is díjaznánk őket. (A pályázat részleteit hamarosan közölni fogjuk.)

   Tovább…