Természetbarát híradó

A Természetbarát Iskola programban a tavaszi hónapok is sok tennivalót tartogatnak.

Március 10-én, a Beporzók napján az elsősök a méhek életéről néztek meg kisfilmet, a másodikosok pedig az év beporzójáról, a darázscincérről tanultak.

A meleg beköszöntével a virágládákba hagymás növényeket ültettünk, virágmagokat vetettünk. A Román Madártani Egyesülettől – jutalmul, mivel ötödik éve veszünk részt a programban – növénycsomagot kaptunk. A cserjéknek, bokroknak (ribizli, levendula, egres, orgona, jázmin) új virágládát készített Costel karbantartó bácsi, a fácskákat (kislevelű hárs, kőrisfa, berkenye, mogyoró, som) pedig a bőlcsöde udvarán ültettük el a szakiskolás fiúk segítségével.

Tavaszi program a Madártani Egyesület rajzversenye is. Az idei téma a vízi madarak és élőhelyük volt, az I.A és IV.A osztályokból több tanuló is benevezett a megmérettetésre.

Május 9-én az elemi osztályosok a Madarak és fák napjáról, illetve a Költözőmadarak nemzetközi napjáról is megemlékeztek. Az előkészítősök az iskola környékén több fát és bokrot „meglátogattak”. Az elsősök pedig az iskolaudvar fáit vették számba, majd gólyákat hajtogattak.

A Fajok vetélkedője országos szakasza is lezajlott, és nagyszerű eredményekről számolhatunk be.  A megyei szakaszra benevezett 6107 diák közül 1441 jutott az országos szakaszra. Az 1178 tízpontos eredmény között ott voltak iskolánk tanulói is. Az elemi osztályokból Molnár Milán (4. A), Korcsog Zalán (4. A), Csala Patrik (4. B) és Méhész Fábián (4. B), a licisták közül pedig Páll Zita (9.A) és Kiss Eduárd (11.A) is maximális 10 pontot szerzett. Edi újra remekelt, 44,87 másodperces eredménnyel, a tavalyi évhez hasonlóan, újra országos első helyezést ért el a 11-12. osztályosok kategóriájában. Szeretettel gratulálunk neki!

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

1 + 15 =

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .