Netkurkász-váltás

stafetaÖrökös kell, haj… Hát, srácok kiöregedtem ebből is. Tizenkettedikes létemre kénytelen vagyok felhagyni a weblap szerkesztésével. Tudjátok, dolgozatok tömkelege, érettségi, bukás (na jó, az talán nem 🙂 ). A lényeg, hogy már nem jut annyi időm a szeretett időtöltéseimre, mint amennyit megérdemelnének, és ez alól, sajnos, a weblap sem kivétel. 🙁 Éppen ezért új Netkurkászt keresünk!”

Bognár Tünde, leköszönő Netkurkász fogalmazott így, már hetekkel ezelőtt, azzal a céllal, hogy felhívását a weblapon tegyük közzé, így keresve utódot. De mégsem tettük közzé, mert időközben már akadt is önkéntes jelentkező a megüresedett posztra. Íme, az ő rövid bemutatkozása:

„Tarkó Tina vagyok, a XI. A természettudományok szakos tanulója. Mindent imádok, ami nem hétköznapi vagy kis mértékben is elüt a hétköznapok egyhangúságától, ezért is figyelek fel minden érdekes dologra, ami az interneten felbukkan. Szeretek fantasy könyveket olvasni, filmeket nézni és rajzolni. Örülök, hogy megkaptam a Netkurkász szerepet, remélem, nem fogok senkit sem untatni, sőt…”

Megtörtént tehát az újabb stafétaváltás a szerkesztőségünkben. (Merthogy a tavalyi munkatársak közül a végzős Bakai Kitti, illetve Pop Reghina már ősszel visszalépett.) Tündének köszönjük az eddigi lelkes munkáját (nézzetek csak utána, hány és hányféle Netkurkász-cikk jelent meg 2013 októbere óta!), Tinának pedig sok sikert és eredményes netkurkászást a továbbiakban! Az első érdekes cikkét alább már olvashatjuk is a weblapon.

Mesés képeket készített a Hubble űrteleszkóp [NETKURKÁSZ]

Eagle_nebula_pillars_2014_oldalA Hubble űrtávcső egy csillagászati műhold, az amerikai Nagy obszervatóriumok sorozat (Hubble, Compton, Chandra, Spitzer) első tagja. Infravörös, ultraibolya és látható sugárzástartományban rögzít fényképeket, mégpedig nagyon tisztákat és éleseket, hiszen a légkör fölött, annak zavaró hatásait kizárva vizsgálja a csillagokat. Nevét Edwin Hubble csillagászról kapta, aki a világegyetem tágulását kutatta.

A Föld körül, közel 650 kilométeres magasságban keringő Hubble űrteleszkóp az emberiség eddigi legsikeresebb eszköze az égi csillaggyárak kémlelésében. 1990. április 24-én bocsátották fel, működése során számos információt szolgáltatott a fekete lyukakról és a mi Napunknál nagyobb csillagok kataklizmaszerű pusztulását is megörökítette. És még sok minden mást is. 

   Tovább…