A tanév díjazottjai – IX–XII. osztály

Dijazottak_9_12

A díjak, dicséretek, illetve különdíjak odaítélésének feltétele:
I. díj – 9,50 feletti átlag
II. díj – 9,00 feletti átlag
III. díj – 8,50 feletti átlag
Dicséret – 8,50 feletti átlag (a felsorolásnál az átlagok csökkenő sorrendjében)
Különdíj – tantárgyversenyeken való eredményes részvétel, az osztály-, illetve az iskolai közösség életében való aktív részvétel, rendezvények szervezése


IX. A osztály (osztályfőnök: Páll Mária)
I. díj: Kurunczi Viktória (10,00)
II. díj: Mureșan Anna (9,85)
III. díj: Farkas Zsófia, Kutnik Andrea (9,73)
Dicséret: Dudás Izabella, Nemczov Brigitte, Gál Ruth, Köteles Nikolett, Strenger Erik, Kecskés Lóránt, Spier Szilvia, Mezei Eveline, Bartó Vanessa

IX. B osztály (osztályfőnök: Hasas Paul)
I. díj: –
II. díj: –
III. díj: Politic Cristian (8,71)
Dicséret: Gyüre Barbara, Feier Melinda, Kovács Gábor

IX. C osztály (osztályfőnök: Tóthpál Renáta)
I. díj: –
II. díj: Bíró Endre (9,25)
III. díj: Sisa Renáta (9,19)
Dicséret: Mițiți Petra, Andó Viktória, Lévai Kevin, Vuin Tímea

X. A osztály (osztályfőnök: Lehoczky Attila)
I. díj: Hegyi Boglárka (9,91)
II. díj: Zsámbok Emese (9,77)
III. díj: Kovács Kriszta (9,74)
Dicséret: Faragó Richárd, Mészár Zsófia, Back Annamária, Tapasztó Cyntia, Kurunczi Enikő, Lovas Éva, Pattus Dorottya

X. B osztály (osztályfőnök: Bencsik Anca)
I. díj: –
II. díj: Vajdovics Gabriella (9,10)
III. díj: Péter Adél, Somodi Omer (8,70)
Dicséret: –

X. C osztály (osztályfőnök: Pálfi Anett)
I. díj: –
II. díj: Oláh Ibolya (9,28)
III. díj: Sólyom Renáta (9,10)
Dicséret: Mezei Norbert, Wuchti Erich, Hudec Martina, Györki Róbert, Stelea Gabriel, Simon András, Tóth Alexandra, Horváth Dávid, Kecskés Márk, Antalfy Norbert

XI. A osztály (osztályfőnök: Nyári Andrea)
I. díj: Ilona Judit (9,89)
II. díj: Siska-Szabó Lehel (9,71)
III. díj: Gál Tamara (9,50)
Dicséret: Szilasi Róbert, Sipos Walter, Csomós Roland, Nagy Csilla, Birta Andrea, Bold Barbara, Kocsis Hedvig, Morariu Adrian

XI. B osztály (osztályfőnök: Rogoz Marianna)
I. díj: –
II. díj: Balog Dávid (9,10)
III. díj: Zsóri Hortenzia (8,80)
Dicséret: Páll Patrícia, Hegedüs Sebastian

XI. C osztály (osztályfőnök: Szente Gabriella)
I. díj: Boldizsár Bettina (10,00)
II. díj: Orbán Patrícia Petra (9,77)
III. díj: Mițiți Beatrix (9,18)
Dicséret: Varga Tamara, Kovács Ádám, Ceh Jennifer, Dezső Nóra, Németh Tímea

XII. A osztály (osztályfőnök: Ruja Ildikó)
I. díj: Ilona Eszter, Sisa Rihárd (9,96)
II. díj: Juhász Dóra Katalin (9,83)
III. díj: Cara Alessio (9,71)
Dicséret: Drăgan Patrik, Zaharie-Gulyás Ábel, Hegyi Vilmos, Péró Kitty, Tóthpál Béla, Lőrincz Márk, Szlauko Tamara, Păcurar Ariana, Simpf Erika, Tarkó Tina

XII. B osztály (osztályfőnök: Nyári Melinda)
I. díj: Kócsó Alexandra (9,55)
II. díj: –
III. díj: Gavril Evelin (8,92)
Dicséret: Rabb Anita, Borbély Eszter, Németh Regina, Csóti Endre, Mészáros Szilvia, Dávid Orsolya

XII. C osztály (osztályfőnök: Rudolf Ágnes)
I. díj: Farkas Dorottya (9,70)
II. díj: Kruzslitz Asztrid, Sipos Szilárd (9,67)
III. díj: Boda Krisztina (9,65)
Dicséret: Șatran Claudia, Pap Enikő, Pálfi Mónika, Arros Katalin, Dohor Tamás, Burkus Izabella, Papp Anabella


Különdíjak

Wieser Tibor-díj az évfolyamelsőknek:
– Kurunczi Viktória (IX. A);
– Hegyi Boglárka (X. A);
– Boldizsár Bettina (XI. C);
– Sisa Rihárd (XII. A);

Bolyai Farkas-díj a legjobb végzős matematikusnak: Sisa Rihárd (XII. A).

Dr. Vekov Károly, az Erdélyi Kárpát Egyesület elnökének különdíja a történelemversenyeken elért eredményekért: Zaharie-Gulyás Ábel (XII. A).

Böszörményi-díj a Mikes Kelemen Magyar Nyelv és Irodalom Tantárgyverseny megyei szakaszán elért eredményéért és négy éves versmondó tevékenységéért: Zaharie-Gulyás Ábel (XII. A).

Böszörményi-díj a Csiky-Csuky diáklap leköszönő végzős szerkesztőinek: Baranyi Mihály, Boda Krisztina, Bortoș Júlia (XII. C), Ilona Eszter (XII. A), Kócsó Alexandra, Németh Regina (XII. B), Pálfi Mónika, Pap Enikő, Sandu Roland, Sipos Szilárd (XII. C), Tóthpál Béla (XII. A).

Különdíj az iskola weblapja leköszönő végzős szerkesztőinek: Bortoș Júlia (XII. C), Păcurar Ariana (XII. A), Sipos Szilárd (XII. C), Tarkó Tina, Tóthpál Béla (XII. A).

Különdíj a közgazdaság versenyeken elért eredményekért: Boda Krisztina, Șatran Claudia, Sipos Szilárd (XII. C), Bartha Evelyn, Borbély Eszter, Farkas Debóra, Csóti Endre, Daróczy Dávid, Dávid Orsolya (XII. B).

Különdíj a Mikes Kelemen Magyar Nyelv és Irodalom Tantárgyverseny megyei szakaszán elért eredményekért (évfolyamonként és az elért eredmények sorrendjében):
– Kurunczi Viktória, I. hely; Köteles Nikolett, II. hely; Kutnik Andrea Virág, III. hely; Simpf Angelika, Andó Karina, dicséret (valamennyien a IX. A osztályból);
– Zsámbok Emese, I. hely; Tóth Yvette, II. hely; Back Annamária, III. hely; Pattus Dorottya, dicséret (valamennyien a X. A osztályból);
– Ilona Judit (XI. A), I. hely;
– Zaharie-Gulyás Ábel (XII. A), I. hely.
Felkészítő tanárok: Nyári Andrea, Rudolf Ágnes, Ruja Ildikó.

Különdíj az Implom József Helyesírási Verseny megyei szakaszán elért eredményért: Ilona Judit (XI. A), I. hely; Bíró Endre (IX. C), II. hely; Dudás Izabella Bernadett (IX. A), Siska-Szabó Lehel (XI. A), III. hely; Kurunczi Viktória (IX. A), dicséret.
Felkészítő tanárok: Ruja Ildikó, Nyári Andrea.

Különdíj a Speaking Contest nyelvhasználati verseny megyei, illetve interregionális szakaszán elért eredményekért: Bitai Vivien Ágnes (IX. A osztály); Kurunczi Krisztián (XI. A), interregionális szakasz, I. díj.
Felkészítő tanár: Ruja Ildikó.

Különdíj az országos, illetve nemzetközi matematika tantárgyversenyeken elért kiemelkedő eredményekért:
– Erdélyi Magyar Matematikaverseny, országos szakasz (Zilah): Kurunczi Viktória (IX. A), Hegyi Boglárka, Kovács Kriszta (X. A), Ilona Judit (XI. A).
– Caius Iacob Nemzetközi Matematikaverseny (Arad): Ilona Judit (XI. A), II. díj; Cara Alessio, Juhász Dóra, Sisa Rihárd (XII. A), III. díj.
Felkészítő tanár: Péter András.

Különdíj a III. Virgil Mădgearu közgazdaságtan versenyen elért III. helyezésért: Boldizsár Bettina, Orbán Petra (XI. C), Boda Krisztina, Sipos Szilárd (XII. C).
Felkészítő tanár: Tóthpál Renáta.

Különdíj az iskola diáklapja, a Csiky-Csuky szerkesztéséért: Back Annamária (X. A), Ilona Judit (XI. A), Kurunczi Enikő, Lovas Éva, Pattus Dorottya (X. A), Siska-Szabó Lehel (XI. A), Zsámbok Emese (X. A).
Projektvezető: Rudolf Ágnes.

Különdíj az iskola honlapjának a szerkesztéséért: Antalfy Norbert (X. C), Back Annamária (X. A), Bacsilla Sándor, Bold Barbara, Csomós Roland, Czank Vivien (XI. A), Godó Ákos (IX. C), Kurunczi Enikő (X. A), Musune Edina (XI. A), Pattus Dorottya (X. A), Szilasi Róbert, Zsámbok Zoltán (XI. A).
Projektvezető: Ilona János.

Különdíj a SNAC (Strategia Națională de Ajutor Comunitar) programban való aktív részvételért: Balog Dávid, Csillag Melinda, Göcző Attila, Gubacsik Noémi, Magyar Róbert, Páll Patrícia, Uglovics Kinga (XI. B).
Felkészítő tanár: Rogoz Marianna.

Különdíj a Theatrum Mundi fesztivál fotóversenyén elért első díjért: Csomós Roland (XI. A).

Különdíj az országos és nemzetközi rajzversenyeken való eredményes részvételért: Laslău Loredana (XII. C), Simpf Erika (XII. A), Szomorú Sándor (XII. C), Bronz Tibor (XI. B).
Felkészítő tanár: Siska-Szabó Hajnalka.

Különdíj az iskola kórusában való szereplésért: Păcurar Ariana, Simon Beatrix, Simpf Erika (XII. A).
Zenetanár: Szabó Csilla.

Különdíj a sportversenyeken elért eredményekért: Baranyi Mihály, Besesek Richárd (XII. C), Csóti Bálint, Daróczy Dávid, Feier Gábriel (XII. B), Kiss Patrick, Olai Bianca, Pálfi Mónika, Sandu Roland (XII. C), Simon Beatrix (XII. A).
Testnevelés tanár: Erdei Emese.

A Csiky Gergely Főgimnázium különdíja Sipos Szilárd (XII. C) és Tóthpál Béla (XII. A) részére, iskolaismertető és -népszerűsítő kisfilmek készítéséért.

A tanév díjazottjai – V–VIII. osztály
A 2015–2016-os tanév díjazottjai