A tanév díjazottjai – IX–XII. osztály

dijazottak_9-12

A díjak, dicséretek, illetve különdíjak odaítélésének feltétele:
I. díj – 9,50 feletti átlag
II. díj – 9,00 feletti átlag
III. díj – 8,50 feletti átlag
Dicséret – 8,00 feletti átlag
Különdíj – tantárgyversenyeken való eredményes részvétel, az osztály-, illetve az iskolai közösség életében való aktív részvétel, rendezvények szervezése 

IX. A osztály (osztályfőnök: Lehoczky Attila)
I. díj: Hegyi Boglárka (9,82)
II. díj: Kovács Kriszta (9,62)
III. díj: Zsámbok Emese (9,53)
Dicséret: Mészár Zsófia, Tapasztó Cyntia, Back Annamária, Faragó Richárd, Kurunczi Enikő, Tóth Yvett

IX. B osztály (osztályfőnök: Bencsik Anca)
I. díj: –
II. díj: –
III. díj: Dileva József (8,76)
Dicséret: Vajdovics Gabriella, Tamás Norbert, Péter Adél

IX. C osztály (osztályfőnök: László Anett)
I. díj: –
II. díj: Sólyom Renáta (9,02)
III. díj: Wuchti Erich (8,75)
Dicséret: Horváth Dávid, Oláh Ibolya, Simon András, Toth Alexandra, Kecskés Márk

IX. szakosztály (osztályfőnök: Gerebenics Mihály)
A tanulmányi átlagok lezárása a jövő hétre várható.

X. A osztály (osztályfőnök: Nyári Andrea)
I. díj: Ilona Judit (9,86)
II. díj: Sipos Walter, Siska-Szabó Lehel (9,55)
III. díj: Gál Tamara (9,52)
Dicséret: Szilasi Róbert, Csomós Roland, Nagy Csilla, Bold Barbara, Tamás Noémi, Morariu Adrian, Kocsis Hedvig, Birta Andrea

X. B osztály (osztályfőnök: Hasas Paul)
I. díj: –
II. díj: –
III. díj: Kovács Ádám (8,87)
Dicséret: Páll Patrícia, Balog Dávid, Hegedűs Sebastian

X. C osztály (osztályfőnök: Szente Gabriella)
I. díj: Boldizsár Bettina (9,84)
II. díj: Orbán Patrícia Petra (9,76)
III. díj: Mițiți Beatrix (9,18)
Dicséret: Varga Tamara

X. szakosztály (osztályfőnök: Molnár Mária)
A tanulmányi átlagok lezárása a jövő hétre várható.

XI. A osztály (osztályfőnök: Ruja Ildikó)
I. díj: Sisa Rihárd (9,83)
II. díj: Cara Alessio, Ilona Eszter (9,67)
III. díj: Juhász Dóra (9,66)
Dicséret: Drăgan Patrik, Hegyi Vilmos, Zaharie-Gulyás Ábel, Tóthpál Béla, Szlauko Tamara, Péró Kitty

XI. B osztály (osztályfőnök: Nyári Melinda)
I. díj: Kócsó Alexandra (9,72)
II. díj: –
III. díj: Gavril Evelyn (9,00)
Dicséret: Dávid Orsolya, Mészár Tamara

XI. C osztály (osztályfőnök: Rudolf Ágnes)
I. díj: Boda Krisztina (9,63)
II. díj: Kruzslitz Asztrid, Sipos Szilárd (9,55)
III. díj: Farkas Dorottya (9,21)
Dicséret: Pap Enikő, Pálfi Mónika, Arros Katalin, Dohor Tamás

XI. szakosztály (osztályfőnök: Zaiț János)
A tanulmányi átlagok lezárása a jövő hétre várható.

XII. A osztály (osztályfőnök: Páll Mária)
I. díj: Kovács Henrietta (9,80)
II. díj: Horváth Szilvia (9,70)
III. díj: Tóth Blanka (9,66)
Dicséret: Szabó Izabella, Tóth Bianka, Máthé Emese, Benő Alexandra, Kis Zsuzsanna, Demeter Márk, Cristopher, Rostás Szandra, Gáll Csilla

XII. B osztály (osztályfőnök: Kreitler Tímea)
I. díj: Heredi Evelina (9,63)
II. díj: Csillag Yasmine (9,30)
III. díj: Bajkó Mónika (9,08)
Dicséret: Kulcsár Tamás, Horváth Dájána, Kiss Evelin, Zámbori Renáta, Rohács Renáta

XII. C osztály (osztályfőnök: Tóthpál Renáta)
I. díj: Veres Bernadett (9,68)
II. díj: Pálfi Kinga (9,60)
III. díj: Belkó Viktória (9,50)
Dicséret: Bakai Kitti, Bognár Tünde, Borsos Zita, Molnár Andrea, Juhász Gyöngyi Kinga, Pányta Eszter, Czank Kitti, Molnár Rudolf

 

Különdíjak

Wieser Tibor-díj az évfolyamelsőknek:
– Hegyi Boglárka (IX. A);
– Ilona Judit (X. A);
– Sisa Rihárd (XI. A);
– Kovács Henrietta (XII. A).

Bolyai Farkas-díj a legjobb végzős matematikusnak: Szabó Izabella (XII. A).

Erdélyi Károly-díj a helyi, regionális és országos matematikaversenyeken való eredményes részvételért: Cara Alessio (XI. A), Hegyi Boglárka (IX. A), Ilona Judit (X. A), Sisa Rihárd (XI. A).
Felkészítő tanár: Péter András.

Böszörményi-díj a Csiky-Csuky diáklap leköszönő végzős szerkesztőinek: Bakai Kitti, Bognár Tünde (XII. C), Kis Zsuzsanna, Kovács Henrietta (XII. A), Molnár Andrea, Pálfi Kinga, Pop Reghina, Veres Bernadette (XII. C).

Böszörményi-díj az iskola weblapja leköszönő végzős szerkesztőinek: Bognár Tünde (XII. C), Rostás Szandra (XII. A).

Különdíj a Mikes Kelemen Magyar Nyelv és Irodalom Tantárgyverseny megyei szakaszán elért eredményekért (évfolyamonként és az elért eredmények sorrendjében):
– Toth Yvett (IX. A), I. hely; Kurunczi Enikő (IX. A), II. hely; Drig-Bálint Szilvia (IX. A), III. hely; Györki Róbert (IX. C), Hudec Martina (IX. C), Zsámbok Emese (IX. A), Back Annamária (IX. A), dicséret;
– Ilona Judit, I. hely; Bold Barbara, II. hely; Rudolf Anna, III. hely; Kocsis Hedvig, dicséret (valamennyien a X. A osztályból);
– Ilona Eszter (XI. A), I. hely; Kócsó Alexandra (XI. B), dicséret;
– Kovács Henrietta, I. hely; Horváth Szilvia, II. hely; Kis Zsuzsanna, III. hely; Benő Alexandra, dicséret (valamennyien a XII. A osztályból).
Felkészítő tanárok: Nyári Andrea, Nyári Melinda, Rudolf Ágnes, Ruja Ildikó.

Különdíj az Implom József Helyesírási Verseny megyei szakaszán elért eredményért:
– I. hely – Ilona Eszter (XI. A);
– II. hely – Cara Alessio (XI. A);
– III. hely – Ilona Judit (X. A);
– Dicséret – Siska-Szabó Lehel (X. A).
Felkészítő tanárok: Ruja Ildikó, Nyári Andrea.

Különdíj az Irodalmi Kreativitás Verseny (IKV) megyei szakaszán elért I. helyezésért: Mészár Tamara (XI. B).
Felkészítő tanár: Nyári Melinda.

Különdíj az angol olimpia megyei szakaszán elért II. helyezésért: Máthé Noémi (XII. A osztály).
Felkészítő tanár: Ruja Ildikó. 

Különdíj az országos, illetve nemzetközi matematika tantárgyversenyeken elért kiemelkedő eredményekért:
– Nemzetközi Matematikaverseny (Szabadka): Szabó Izabella (XII. A);
– Nemzetközi Matematikaverseny, válogató szakasz (Beszterce): Hegyi Boglárka (IX. A), Ilona Judit (X. A), Cara Alessio (XI. A), Sisa Rihárd (XI. A).
– Caius Iacob Matematikaverseny (Arad): Szabó Izabella (XII. A), III. díj; Cara Alessio (XI. A), dicséret.
Felkészítő tanár: Péter András.

Különdíj a számítástechnika olimpiász megyei szakaszán elért eredményért: Szilasi Róbert (X. A); Tóthpál Béla (XI. A), dicséret.
Felkészítő tanár: Ilona János.

Különdíj a Középiskolások Üzleti Tanácsadó Versenyén (Kolozsvár) való részvételért: Dohor Tamás, Sandu Roland, Sipos Szilárd (XI. C).
Felkészítő tanár: Tóthpál Renáta.

Különdíj az iskola diáklapja, a Csiky-Csuky szerkesztéséért: Baranyi Mihály, Boda Krisztina, Bortoș Júlia (XI. C), Ilona Eszter (XI. A), Ilona Judit (X. A), Kócsó Alexandra, Németh Regina (XI. B), Pálfi Mónika, Pap Enikő, Sandu Roland, Sipos Szilárd (XI. C), Siska-Szabó Lehel (X. A), Tóthpál Béla (XI. A).
Projektvezető: Rudolf Ágnes.

Különdíj az iskola honlapja szerkesztéséért: Bacsilla Sándor, Bold Barbara (X. A), Bortoș Júlia (XI. C), Cara Alessio (XI. A), Csomós Roland, Czank Vivien (X. A), Kurunczi Enikő (IX. A), Musune Edina (X. A), Păcurar Ariana (XI. A), Papp Anabella (XI. C), Pattus Dorottya (IX. A), Sipos Szilárd (XI. C), Szilasi Róbert (X. A), Tarkó Tina (XI. A), Toth Yvett (IX. A), Tóthpál Béla (XI. A), Zsámbok Zoltán (X. A).
Projektvezető: Ilona János.

Különdíj a III. Bánsági Kisfilmfesztiválon elért díjakért, illetve a részvételért:
I. díj – Mészár Zsófia Alexandra (IX. A);
II. díj – Tóthpál Béla (XI. A);
Dicséret – Csomós Roland (X. A);
Részvétel: Bacsilla Sándor (X. A), Kurunczi Enikő (IX. A), Zsámbok Zoltán (X. A).
Felkészítő tanár: Ilona János.
Technikai irányítók: László Ferenc operatőr, Pálfi Kinga riporter, szerkesztő.

Különdíj a Theatrum Mundi fesztivál fotóversenyén elért harmadik helyezésért: Csomós Roland (X. A).

Különdíj a nemzetközi rajzversenyeken való eredményes részvételért: Lovas Éva, Faragó Richárd, Pattus Dorottya (IX. A), Laslău Loredana, Simpf Erika, Szomorú Sándor (XI. C).
Felkészítő tanár: Siska-Szabó Hajnalka.

Különdíj kiemelkedő képzőművészeti tevékenységért: Búza Róbert (X. A).

Különdíj a sportversenyeken elért eredményekért: Bablina Norbert (XII. C) – futball; Kolbert Dóra (XII. C) – aerobik; Kozma Andrea (XII. A) – mazsorett; Lipták Márton (XII. C) – úszás, vízilabda; Pálfi Kinga (XII. C) – mazsorett, tánc; Pántya Eszter (XII. C) – kosárlabda; Popa-Nagy Renate (XII. C) – kosárlabda.
Testnevelés tanár: Erdei Emese.

Különdíj a Lengyel–Magyar Multikulturális Testvériskolai Programban való részvételért: Czernák Endre, Dancu Zsolt, Demeter Márk Cristopher, Horváth Szilvia, Kis Zsuzsanna, Kovács Ernő, Máthé Emese, Méhész Dávid, Péter Norbert, Szabó Izabella (XII. A), Zámbori Renáta (XII. B).
Projektvezető tanárok: Rogoz Marianna, Ruja Ildikó.

A Csiky Gergely Főgimnázium különdíja:
– Bálint Bernadett (XII. B) részére, aki asztaliteniszben elért eredményeivel iskolánk és városunk hírnevét is növelte;
– Kis Zsuzsanna (XII. A) és Pálfi Kinga (XII. C) részére az iskolai rendezvények szervezésében és lebonyolításában műsorvezetőként, illetve szavalóként nyújtott segítségükért;
– Kiss Evelin (XII. B) részére a bentlakási tevékenységek szervezésében nyújtott segítségéért.

Különdíj Besesek Richárd, Kiss Patrick (XI. C) és Tóthpál Béla (XI. A) részére az iskolai rendezvényeken végzett hangosítói munkájukért.

A tanév díjazottjai – V–VIII. osztály
Csikys érettségi eredmények: jobbak a tavalyiaknál!