A tanév díjazottjai – V–VIII. osztály

dijazottak_5-7

A díjak, dicséretek, illetve különdíjak odaítélésének feltétele:
I. díj – 9,50 feletti átlag
II. díj – 9,00 feletti átlag
III. díj – 8,50 feletti átlag
Dicséret – 8,00 feletti átlag
Különdíj – tantárgyversenyeken való eredményes részvétel, az osztály-, illetve az iskolai közösség életében való aktív részvétel, rendezvények szervezése 

V. osztály (osztályfőnök: Muntean Tibor)
I. díj: Back István Levente, Hagya-Knáll Márk, Jakab Fanni, Naschauer Claudia Karina (10,00)
II. díj: Csáki Frigyes, Lészay Csaba Örs, Sallai Krisztina (9,92)
III. díj: Bálint Botond (9,89)
Dicséret: Csapó Dávid, Kecskés Ákos, Király Nándor, Mezei Dávid, Spier Alexandra, Vida Norbert, Weisz Gabriella

VI. A osztály (osztályfőnök: Erdei Emese)
I. díj: Mészár Anna Orsolya, Tóth Tibor Richárd (10,00)
II. díj: Sipos Richárd (9,78)
III. díj: Tóthpál Eszter (9,71)
Dicséret: Csapó Vivien, Sallai Eszter, Péter Noémi Claudia, Gál Zsuzsa Dorottya

VI. B osztály (osztályfőnök: Hevesi Éva)
I. díj: Adjudeanu Vivienne (9,96)
II. díj: Rákóczi Rebeka (9,93)
III. díj: Fodor Tímea (9,81)
Dicséret: Varga Gabriella, Borbély Hunor, Cirják Zsana, Kovács Armand, Soltész Anders

VII. osztály (osztályfőnök: Erdélyi Kinga)
I. díj: Spir Petra Rebeka (10,00)
II. díj: Naschauer Kinga (9,88)
III. díj: Mészáros Letiția (9,86)
Dicséret: Hegyi Tibor, Varga Vivien, Sătmărean Gabriella, Takács Andrea

VIII. A osztály (osztályfőnök: Drasztyl Andrea)
I. díj: Dudás Izabella (9,94)
II. díj: Farkas Zsófia (9,92)
III. díj: Nemczov Brigitte (9,78)
Dicséret: Gál Ruth, Bíró Endre

VIII. B osztály (osztályfőnök: Back Mária)
I. díj: Kurunczi Viktória (10,00)
II. díj: Kutnik Andrea Virág, Mureșanu Anna (9,83)
III. díj: Spier Szilvia (9,77)
Dicséret: Strenger Erik, Polanek Eszter, Kecskés László Lóránt, Nagy Tamás, Terpe Glória, Barto Vanessa, Benedek Walter, Bitai Vivien, Mezei Eveline, Horga Annamária

 

Különdíjak

Bolyai János-díj a legjobb gimnazista matematikusnak: Kurunczi Viktória (VIII. B).

Böszörményi-díj a magyar nyelv és irodalom tantárgyversenyeken, illetve a helyesírási versenyeken elért kiemelkedő eredményekért: Bíró Endre (VIII. A).

Különdíj a Mikes Kelemen Magyar Nyelv és Irodalom Tantárgyverseny megyei szakaszán elért eredményekért:
– Back István Levente, I. hely; Sallai Krisztina, III. hely; Weisz Gabriella, Naschauer Claudia Karina, Jakab Fanni, Lészay Csaba Örs, dicséret (V. osztály);
– Tóth Tibor Richárd, II. hely; Mészár Anna Orsolya, dicséret (VI. A osztály);
– Spir Rebeka Petra, I. hely; Mészáros Letiția, II. hely; Naschauer Kinga, Varga Vivien, dicséret (VII. osztály);
– Kurunczi Viktória (VIII. B), I. hely; Kutnik Andrea Virág (VIII. B), II. hely; Bíró Endre (VIII. A), dicséret.
Felkészítő tanárok: Nyári Andrea, Nyári Melinda, Puskel Tünde Emese.

Különdíj a Simonyi Zsigmond helyesírási verseny Arad megyei szakaszán elért eredményekért:
– Back István Levente, I. hely; Csáki Frigyes, II. hely; Jakab Fanni, III. hely (V. osztály);
– Tóth Tibor Richárd, I. hely (VI. A osztály);
– Hegyi Tibor, I. hely; Mészáros Letiția, III. hely (VII. osztály);
– Dudás Izabella, I. hely; Bíró Endre, II. hely (VIII. A).
Felkészítő tanárok: Nyári Andrea, Nyári Melinda, Puskel Tünde Emese.

Különdíj a Fürkész helyesírási és nyelvhelyességi verseny országos szakaszán elért eredményekért: Bíró Endre (VIII. A), I. díj; Tóth Tibor Richárd (VI. A); Spir Rebeka Petra (VII.).
Felkészítő tanárok: Nyári Melinda, Puskel Tünde Emese.

Különdíj a Vidám Versek Versmondó Verseny megyei szakaszán elért eredményekért: Naschauer Kinga (VII.), I. hely; Tóthpál Eszter (VI. A), III. hely.
Felkészítő tanárok: Nyári Melinda, Puskel Tünde Emese.

Különdíj az angol olimpia megyei szakaszán elért I. helyezésért: Hagya-Knáll Márk (V. osztály).
Felkészítő tanár: Fekete Karolina. 

Különdíj az országos, illetve nemzetközi matematika tantárgyversenyeken elért kiemelkedő eredményekért:
– Erdélyi Magyar Matematikaverseny nemzetközi szakasza: Back István Levente (V.), Mészár Anna Orsolya (VI. A);
– Zrínyi Ilona matematikaverseny megyei szakasza: Back István Levente (V.), I. hely; Mészár Anna Orsolya (VI. A), I. hely; Spir Rebeka Petra (VII.), I. hely; Kurunczi Viktória (VIII. B), I. hely;
– szegedi Makkosházi Matematikaverseny: Spir Rebeka Petra (VII.), Farkas Zsófia (VIII. A), Kurunczi Viktória, Kutnik Andrea Virág (VII. B).
Felkészítő tanárok: Czeglédi Csilla, László Anett, Spier Tünde.

Különdíj a Terra földrajzverseny megyei szakaszán elért eredményekért: Back István Levente (V. osztály), Tóth Tibor Richárd (VI. A), Spir Petra (VII.), Adjudeanu Vivienne, Rákóczi Rebeka (VI. B).
Felkészítő tanár: Hevesi Éva.

Különdíj az ökumenikus vallás tantárgyverseny megyei, illetve országos szakaszán való eredményes szereplésért:
– Farkas Zsófia Rafaella (VIII. A), I. helyezés (megyei szakasz);
– Dudás Izabella Bernadett (VIII. A osztály), II. helyezés (megyei szakasz).
Felkészítő tanár: Back Mária.

Különdíj megyei, országos, illetve nemzetközi rajzversenyeken való eredményes részvételért: Mészáros Letiția (VII.), Király Nándor (V.), Borbély Hunor (VI. B), Mészár Anna Orsolya (VI. A), Weisz Gabriella, Búza Csenge (V.), Spir Rebeka Petra (VII.), Sallai Krisztina, Back István Levente (V.), Varga Gabriella, Varga Ancuța (VI. B), Hagya-Knáll Márk, Aslan Jázmin (V.), Kovács Armand (VI. B).
Felkészítő tanár: Siska-Szabó Hajnalka.

Különdíj a kosárlabda bajnokság Arad városi szakaszán második helyezést elért lány csapat tagjainak: Spier Alexandra (V.), Péter Noémi, Rudolf Judith, Vasas Karen (VI. A), Cirják Zsana, Diószegi-Bondár Krisztina, Farkas Tímea, Tóth Orsolya (VI. B), Takács Andrea (VII.), Horga Annamária, Spier Szilvia (VIII. B).
Felkészítő tanár: Dávidházy Imre.

Különdíj az Arad, mozgósítsd magad! sportvetélkedő megyei szakaszán II. helyezést elért csapat gimnazista tagjainak: Spier Alexandra (V.), Mészár Anna Orsolya (VI. A), Soltész Anders (VI. B), Belean Eduard, Stelea Dávid, Takács Andrea (VII.), Horga Annamária (VIII. B), Sipos József (VIII. A).
Felkészítő tanár: Csernyeczki Árpád.

Különdíj az iskola zumbacsoportja tagjainak: Ördög Tímea, Vuin Tímea (VIII. A), Bitai Vivien, Csiszár Réka, Kurjatkó Dóra, Kurunczi Viktória, Mezei Evelin, Polanek Eszter, Szabó Beatrix, Terpe Glória (VIII. B).
Felkészítő tanár: Erdélyi Kinga.

Különdíj az iskola társastánc csoportja gimnazista tagjainak: Kecskés László Lóránt, Nagy Tamás (VIII. B), Naschauer Kinga (VII.).
Felkészítő tanár: Erdélyi Kinga.

Különdíj az iskolán kívüli eredményes sporttevékenységért:
Barta Attila (VIII. A), asztalitenisz;
– Spier Szilvia (VIII. B), kosárlabda;
– Vuin Tímea (VIII. A), mazsorett;
– Kocsis Norbert, Takács Andrea (VII.), kerékpár.

A tanév díjazottjai – előkészítő és I–IV. osztály
A tanév díjazottjai – IX–XII. osztály