KEEPING UP WITH DIGITAL NATIVES címmel újabb Erasmus+ pályázatot nyert a Csiky Gergely Főgimnázium. A KA210-SCH-7D9BD738 számú kis léptékű köznevelési partnerségi projekt elsődleges célkitűzése a középiskolai tanárok digitális kompetenciájának a fejlesztése.
A projekt időtartama 24 hónap, a tevékenységek 2023. január 1-jétől 2025. január 1-jéig zajlanak.
Projektünk az európai prioritások közül főként kettőt céloz meg:
- Digitális átalakulás a digitális készültség, rugalmasság és kapacitás fejlesztése révén,
- Pedagógusok, intézményvezetők és egyéb nevelő, oktató szakmák támogatása.
A témák, melyekhez a projekt kapcsolódik:
- Digitális tartalmak és pedagógiai gyakorlatok,
- Digitális készségek és kompetenciák,
- Innovatív tanulási és tanítási gyakorlatok.
Partnereink:
- Buca Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi, Törökország
- Agrupamento de Escolas À Beira Douro – Medas, Portugália
- I.I.S.S. „Licei Canudo-Marone” – ITI „Galilei”, Olaszország
A projekttevékenységek három fő célja:
- A pedagógusok digitális kompetenciájának fejlesztése az interaktív táblák, applikációk és platformok oktatási tevékenységekben való használata által.
- A tanulók kompetenciáinak fejlesztése a digitalizált tananyagot tartalmazó órák számának növelésével a lehető legtöbb tantárgyban.
- Európai szintű partnerségek fejlesztése.
A nemzetközi partnertalálkozók, képzési tevékenységek, oktatási-tanulási tevékenységek várható eredményei a következők lennének:
- Minden nemzetközi találkozó alkalmával a vendéglátó iskola pedagógusai bemutatnak legalább három applikációt/platformot (összesen tizenkettőt).
- A projektben részt vevő tanárok minden egyes találkozón bemutató órákat tartanak, hogy szemléltessék, miként lehet az interaktív táblákat hatékonyan beépíteni a lehető legtöbb tantárgy oktatásába.
- Minden nemzetközi találkozó után a projektben részt vevő tanárok megosztják tapasztalataikat és tudásukat saját kollégáikkal.
- A projektnek lesz egy saját weboldala, ahová felkerülnek a tanult alkalmazások/platformok segítségével létrehozott digitális tartalmak, valamint az interaktív táblákhoz készített digitális tartalmak. Minden résztvevő iskola legalább 10 digitális tartalommal/nyílt oktatási segédanyaggal járul hozzá a projekthez, így a projekt végére összesen 40 digitális tartalom lesz majd elérhető nem csupán a projekt résztvevői, hanem minden pedagógus számára.
- Az elkészített oktatási segédanyagokat könyv formájában is megjelentetjük.
- A projektvezető intézményből, azaz iskolánkból, a Csiky Gergely Főgimnáziumból legalább 25 pedagógus részt vehet egy képzésen, melyen elsajátíthatják az interaktív táblák használatát, s melynek végén tanúsítványt is kapnak.
- A projekt során szerzett ismereteket a pedagógusok beépítik a mindennapi oktatási folyamatba, s ezáltal a tanulók is megismerkedhetnek új IKT eszközökkel, felhasználva azokat a tanulási folyamatban.
Bízunk benne, hogy partneriskoláinkkal, kollégáinkkal és diákjainkkal együttműködve sikerül megvalósítanunk ezeket a tevékenységeket, és nekünk, pedagógusoknak sikerül lépést tartanunk a „digitális bennszülöttekkel”.