Nyílt nap a Csiky Gergely Főgimnáziumban

Iskolánk idén is megnyitja kapuit az érdeklődő családok előtt, hogy közelebbről is megismerkedhessenek a tanítóinkkal és az intézmény nyújtotta oktatási lehetőségekkel. Az óvodai és iskolai beiratkozások előtti időszakban megrendezett esemény célja, hogy a leendő kisiskolások és szüleik teljesebb képet kapjanak az iskolai életről, valamint a tanítási módszerekről.A nyílt nap időpontja március 18, kedd, 17 óra. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!Külön figyelmet fordítunk a gyermekekre, akik játékos, interaktív foglalkozásokon vehetnek részt. Ezek a tevékenységek nemcsak szórakoztatóak, hanem segítik is a kicsiket abban, hogy oldottabbá váljanak az új környezetben, megismerkedjenek az iskola légkörével, és jövőbeli tanítóikkal. A pedagógusaink célja, hogy a gyerekek első benyomásai pozitívak legyenek, és örömmel várják a szeptemberi tanévkezdést.Ezalatt a szülőknek lehetőségük lesz személyesen találkozni a tanítókkal és az iskola vezetőségével. Kérdéseikre választ kaphatnak az oktatási programmal, a tanítási módszerekkel és az iskola sajátosságaival kapcsolatban. A tájékoztató során bemutatjuk, milyen értékeket képviselünk, milyen tanulmányi és szabadidős lehetőségeket kínálunk a diákok számára, valamint milyen közösségi programokat szervezünk az iskolások számára.Az iskola vezetősége minden érdeklődőt szeretettel vár, hogy fedezzük fel együtt az iskola nyújtotta lehetőségeket! A Csiky Gergely Főgimnázium vezetősége és tanítói közössége

Zrínyi Ilona Matematikaverseny – 2025

A tavasz nagy izgalommal érkezett a matematikaversenyeken részt vevő diákok számára, hiszen a február 21-én zajlott Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei szakaszának eredményeit hozta. A verseny helyi szakaszát november 25-én minden iskola saját épületében szervezte meg, a megyei fordulóra pedig a Csiky Gergely Főgimnáziumban került sor.

A vakáció előtti nap 106 gyermek számára még feladatokat tartogatott. 15 óra előtt a diákok elfoglalták helyeiket a termekben. A feladatlapokat tartalmazó, Kecskemétről érkezett dobozt Alexandru Popa matematika szakos tanfelügyelő bontotta fel, majd a versenyzők munkához láttak. Az iskola épülete késő délutánig diákokkal volt tele.

A kiváló matematikai gondolkodású gyerekek már korán nagy érdeklődést mutatnak a számok iránt, ezért a versenyt a II–XII. osztályos diákok számára hirdették meg. A feladatok megoldását megadott lehetőségek közül kell kiválasztaniuk, majd egy kódlapra bejelölniük. A kitöltött kódlapokat Kecskeméten, a Matematikában Tehetséges Gyermekekért (MATEGYE) Alapítvány tanárai értékelik ki, és ők hirdetik ki a díjazottakat, illetve a továbbjutókat is.

A verseny megyei szakaszán részt vett 106 diák közül 46 kapott meghívást a verseny díjkiosztó ünnepségére, amelyre március 20-án kerül sor a Csiky Gergely Főgimnázium dísztermében.

A résztvevőkről és a továbbjutókról szóló statisztikai számadatok jelentősége eltörpül a felkészülés szórakoztató jellege és a logikus gondolkodást fejlesztő hatása mellett. A Zrínyi Ilona Matematikaverseny meseszerű szöveges feladatai és érdekes ábrái hamar megkedveltetik a diákokkal a matematikát, és nagyban fejlesztik szövegértési, valamint kreatív problémamegoldó készségüket.

A versenynek a közösségépítésben is nagy szerepe van, hiszen Arad, Ágya, Kisiratos, Pécska, Simonyifalva, Zerind és Zimándújfalu diákjai, pedagógusai, valamint a szülői közösségek együtt ünneplik a résztvevőket és a díjazottakat.

Találkozunk március 20-án, 16 órakor a Csiky Gergely Főgimnázium dísztermében.

Örvendjünk együtt a gyermekek sikereinek!

« A 7 »

Örökségünk Őrei – Aradon

Az Örökségünk Őrei – Fogadj örökbe egy műemléket verseny regionális fordulóján, amelyet Temesváron rendeztek meg a Gerhardinum Római Katolikus Teológiai Líceumban március 1-jén, a Nagyszínház Őrei csapat harmadik helyezést ért el. Mivel csak az első két csapat juthatott tovább az országos döntőbe, a Nagyszínház Őrei számára véget ért a verseny.

A regionális fordulóban a zsűri a csapat versenymappáját – amely összefoglalta az elvégzett tevékenységeket – és az általuk előadott színdarabot 70-30%-os arányban pontozta.

A több hónapon át tartó verseny során a csapat interjúkat készített, rajzversenyt szervezett, plakátokat és szórólapokat készített, megjelent számos hírportálon, bemutatót tartott az iskolában a diákoknak a színházról és az aradi színjátszásról, valamint érdekességeket osztott meg a
Ioan Slavici Klasszikus Színházról a közösségi média platformjain.

Bár a csapat nem jutott tovább az országos szakaszba, a Nagyszínház Őrei sikeresen teljesítette küldetését, lelkesen népszerűsítette a Nagyszínház épületét és megvédte annak kulturális örökségét.
A jövőre nézve pedig lehet, hogy a csapat a következő tanévben is benevez a versenyre, és folytatja a munkát.

A csapat tagjai:

Boros Boglárka, Dobos Maya, Drasztyl Veronika, Farkas Dominik, Rudolf Janka, Sipos Szilárd, Tapasztó-Gujdár Péter, Vajdovics Jasmin