Röviddel az idei iskolakezdés után megkérdeztem Sas Ibolya pedagógusnőtől, hogy van-e már valami ötlete a bentlakási gólyabállal kapcsolatosan, mivel tudtam, hogy idén a mi feladatunk lesz annak megszervezése. Nagy meglepetésemre ő már gondolkodott ezen s megemlítette, hogy idén a gasztronómia lehetne a téma. Sem a farsangi bálon, sem a gólyabálakon nem volt még ez a témakör, ezért újdonság lenne a bentlakók számára.
Néhány héttel később összegyűltünk mindannyian, 12-dikes lányok, hogy elkezdjük az előkészületeket. Szerencsére mindenkinek tetszett a témakör, a pedagógus néni pedig már elő is készített egy sor információt a gasztronómiáról, illetve javaslatokat a próbákat illetően. Ezután kitaláltunk 10 próbát a gólyák számára, s lassacskán kezdtük összegyűjteni a szükséges kellékeket. Nagy fejtörés volt számunkra, hogy a kapott összegből mindenre jusson, és hogy minden gólyának kedveskedhessünk egy kis ajándékkal is, de végül jól gazdálkodtunk, és még egy meglepetésre is jutott belőle!
Elérkezett a várva várt nap. Nagy sürgés-forgás volt a kollégium épületében, végzős társaim ínycsiklandó ételekről készített képekkel díszítették fel az ebédlőt, Gál Krisztián és én pedig a bemondói szövegünket próbáltuk. A gólyák is nagy izgalomban voltak, mindenki kíváncsian találgatta, hogy vajon ki lesz az idei gólyapár. 18 órakor elkezdődött a várva várt műsor. A gólyák ünnepélyes bevonulása után bemondó társammal, Krisztivel köszöntöttük a vendégeket, köztük Juhász Béla igazgató urat, Hadnagy Éva aligazgató asszonyt, a kilencedikes osztályok osztályfőnökeit, illetve a zsűri tagjait: Bálint Enikő kémiatanárt, tiszteletbeli keresztszülőt, Demény Ágnes újságírót, Ilona János informatikatanárt, illetve Gáll Csilla Tamarát és Hügel Pétert, a tavalyi gólyapárt.
Röviden ismertettük a gasztronómia fogalmát, majd felkonferáltuk a próbákat a következő sorrendben:
- JÖJJETEK RÁ! (egy étel felismerése a megadott összetevőkből)
- ÜVEGKERÜLŐ (előre elhelyezett üvegek megkerülése bekötött szemmel)
- ÉDESSZÁJÚAKNAK (gyümölcssaláta készítése, nyám-nyám)
- TOJÁSLÉPÉSEK (zokniba tett nyers tojáson, lábujjhegyen lépegetés)
- IMPROVIZÁLJ! (a Jaj, de jó a habos sütemény! kezdetű ének előadása többféle stílusban – opera, rap, cigányzene, illetve félig magyar, félig román nyelven; eredmény: Faragó Emil operaénekes lesz!!!)
- TÁNCPRÓBA ÚJSÁGPAPÍR-SZIGETEN (naná, hogy a papírsziget méretét egyre csökkentettük!)
- DOBJÁL ÜGYESEN! (dobókockázás vízivással egybekötve; Szlaukó Tamara biztos nem maradt szomjas!)
- SZEDJÉL, CSAK SZEDJÉL! (Vízből, majd lisztből kellett cukorkákat kivenni, kizárólag szájjal! Vastag Kassandra simán lekörözött mindenkit!)
- KALÁCSOZÁS (spárgára kötött kalácsdarabok leevése kéz segítsége nélkül; Csiki Gergely még negyedórával később is rágcsálta a behabzsolt kalácsot!)
- KI A LEGOKOSABB? GASZTRO-KVÍZKÉRDÉSEK (intelligencia teszt a gasztronómia témaköréből; három csoport is száz százalékosan intelligens volt ennél)
- GÓLYAESKÜ (ITT, NI!)
A gólyák nagyon jól teljesítettek, ötletesen megoldották a próbákat, majd a zsűri nagy fejtörés után meghozta a döntését. Ilona János tanár úr hirdette ki az eredményt, melyből megtudtuk, hogy az idei Gólyakirálylány a kisperegi Szlaukó Tamara lett, szimbolikus párja pedig, a Gólyakirályfi iskolánk névadója, a kisiratosi Csiki Gergely. Minden tizenkettedikes diákot emléklappal jutalmaztak az eredményes munkájáért, és minden gólya is egy-egy emléklappal, hasznos ajándékcsomaggal és sok élménnyel gazdagodott. Ezután Szigeti Botond, Kiss László és Prentel Mihály élőzenével szórakoztatta a bentlakókat. Sajnos, személyes okok miatt én ezúttal nem énekelhettem velük, de örömmel néztem, hogyan szórakoznak a bentlakó diákok. Reméljük, hogy a gólyák és a kedves jelenlévők is legalább olyan jól érezték magukat, mint mi, a szervezők!
[Fotó: Kis P. László, Bortoș Júlia]
Hát, megtört a jég, már nem simonyifalvi lett a gólyakirálylány 🙂
Ja-ja! Ezek szerint az utóbbi években mindig simonyifalvi volt a győztes? Nah, hát akkor épp ideje volt, hogy megtörjön a jég! 😀