A Mikes Kelemen Magyar Nyelv és Irodalom Tantárgyverseny országos szakaszának különdíjasai
Arad, 2016. április 17–20.
Ssz. | Diák neve | Osztály | Oktatási intézmény | Megye | Díj |
RMDSZ-különdíjak | |||||
1 | Balázs Hanna Imola | V. | Apáczai Csere János Elméleti Líceum, Kolozsvár | Kolozs | I. díj |
2 | Rázmán Botond | V. | Ady Endre Líceum, Nagyvárad | Bihar | II. díj |
3 | László Viola | V. | Molnár Józsiás Általános Iskola, Kézdivásárhely | Kovászna | III. díj |
4 | Bartus Bíborka | V. | 1-es számú Általános Iskola, Varsolc | Szilágy | Dicséret |
5 | Giliga Orsolya | VI. | Római Katolikus Teológiai Líceum, Marosvásárhely | Maros | I. díj |
6 | Ilyés Gyopár | VI. | Bethlen Gábor Általános Iskola, Székelyudvarhely | Hargita | II. díj |
7 | Nagy Brigitta Rebeka | VI. | Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely | Maros | III. díj |
8 | Nemes Eszter | VI. | Gál Sándor Általános Iskola, Csíkszentgyörgy | Hargita | Dicséret |
9 | Czire Hanga Debóra | VI. | János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár | Kolozs | Dicséret |
10 | Tankó Karola | VII. | Váradi József Általános Iskola, Sepsiszentgyörgy | Kovászna | I. díj |
11 | Kassay Anna | VII. | Petőfi Sándor Általános Iskola, Csíkszereda | Hargita | II. díj |
12 | Orbán Boglárka | VII. | Belle József Általános Iskola, Csávás | Maros | III. díj |
13 | Müller Ágnes | VII. | Andrei Mureșanu Főgimnázium, Beszterce | Beszterce-Naszód | Dicséret |
14 | Kinţel Alexandra | VIII. | Vasile Lucaciu Általános Iskola, Nagykároly | Szatmár | I. díj |
15 | Kádár Fruzsina | VIII. | Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy | Kovászna | II. díj |
16 | Ambarus-Egyed Ágnes | VIII. | János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár | Kolozs | III. díj |
17 | Gondos Borbála | VIII. | Petőfi Sándor Általános Iskola, Kézdivásárhely | Kovászna | Dicséret |
18 | Kozsokár Hanna | IX. | Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy | Kovászna | I. díj |
19 | Kerekes Krisztina | IX. | Tamási Áron Elméleti Líceum, Székelyudvarhely | Hargita | II. díj |
20 | Fancsali Kinga | IX. | Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely | Maros | III. díj |
21 | Tőkés Anna Erzsébet | IX. | Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely | Maros | Dicséret |
22 | Finta Klára Enikő | X. | János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár | Kolozs | I. díj |
23 | Dobri Anita | X. | Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely | Kovászna | II. díj |
24 | Laczkó Emőke | X. | Benedek Elek Pedagógiai Líceum, Székelyudvarhely | Hargita | III. díj |
25 | Tabi Boglárka | X. | Nagykárolyi Elméleti Líceum, Nagykároly | Szatmár | Dicséret |
26 | Kovács Péter Zoltán | XI. | Nagykárolyi Elméleti Líceum, Nagykároly | Szatmár | I. díj |
27 | Bogdán Eszter | XI. | Silvania Főgimnázium, Zilah | Szilágy | II. díj |
28 | Dénes Anita | XI. | Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely | Maros | III. díj |
29 | Ambrus Dorottya | XI. | Salamon Ernő Elméleti Líceum, Gyergyószentmiklós | Hargita | Dicséret |
30 | Csernik-Vass Áron | XII. | Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely | Maros | I. díj |
31 | Gál Krisztina | XII. | Tamási Áron Elméleti Líceum, Székelyudvarhely | Hargita | II. díj |
32 | Farkas Henrietta | XII. | Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémet | Szatmár | III. díj |
33 | Sebestyén Kinga | XII. | Tamási Áron Elméleti Líceum, Székelyudvarhely | Hargita | Dicséret |
Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusának különdíjai | |||||
1 | Molnár Boróka Lilla | V. | Zelk Zoltán Általános Iskola, Érmihályfalva | Bihar | |
2 | Szabó Kincső | VI. | Simion Bărnuțiu Általános Iskola, Zilah | Szilágy | |
3 | Orosz Katalin | VII. | Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár | Timiș | |
4 | Balogh Adam | VIII. | Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya | Máramaros | |
5 | Visky Miriám | IX. | Mihai Eminescu Főgimnázium, Nagyvárad | Bihar | |
6 | Dobri Anita | X. | Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely | Kovászna | |
7 | Lapohos Réka | XI. | Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya | Máramaros | |
8 | Krilek Yvett Nikolett | XII. | Arany János Elméleti Líceum, Nagyszalonta | Bihar | |
A Romániai Magyar Pedagógus Szövetség különdíjai | |||||
1 | Balázs Ágnes | V. | Orbán Balázs Általános Iskola, Székelyudvarhely | Hargita | |
2 | Tófalvi Ágnes | VI. | Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva | Hunyad | |
3 | Lurcza Adrienn | VII. | József Attila Általános Iskola, Csíkszereda | Hargita | |
4 | Kulcsár Szintia | VIII. | 1-es számú Általános Iskola, Szilágyperecsen | Szilágy | |
5 | Babtan Varga Anna Teodóra | IX. | Báthori István Elméleti Líceum, Kolozsvár | Kolozs | |
6 | Filip Rebeka | X. | Nagykárolyi Elméleti Líceum, Nagykároly | Szatmár | |
7 | Borbándi Zsuzsanna | XI. | Kolozsvári Református Kollégium | Kolozs | |
8 | Kiss Andrea Ida | XII. | Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed | Fehér | |
A Communitas Alapítvány különdíja | |||||
1 | Finta Klára Enikő | X. | János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár | Kolozs | |
A Napsugár Kiadó különdíjai | |||||
1 | Becze Tamás | V. | Kájoni János Általános Iskola, Csíkcsicsó | Hargita | |
2 | Czire Hanga Debóra | VI. | János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár | Kolozs | |
A Corvin Kiadó és a Nyugati Jelen különdíjai | |||||
1 | Akkerman Zoltán | VI. | Kalazanci Szent József Római Katolikus Líceum, Nagykároly | Szatmár | |
2 | Prunache Eveline | VII. | Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest | Bukarest | |
3 | Badulescu Eszter | VIII. | Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest | Bukarest | |
4 | Basa Laura | IX. | Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed | Fehér | |
5 | Vitéz Andrea | IX. | Nagykárolyi Elméleti Líceum, Nagykároly | Szatmár | |
6 | Gál-Moraru Júlia | X. | Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely | Maros | |
7 | Tabi Boglárka | X. | Nagykárolyi Elméleti Líceum, Nagykároly | Szatmár | |
8 | Farkas Réka | XI. | Ady Endre Líceum, Nagyvárad | Bihar | |
Az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület különdíja | |||||
1 | Naschauer Kinga Beatrix | VIII. | Csiky Gergely Főgimnázium, Arad | Arad | |